Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri nem érettségizni, ha...

Megéri nem érettségizni, ha nem Magyarországon szeretnék élni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg nyolcadik osztályos tanuló vagyok. Jelentkeztem egy érettségit adó és egy szakmát adó iskolába. És én külföldön szeretnék élni 100%-ban. És külföldön "semmit" nem ér az érettségi. Rendezvényszervező szeretnék lenni, okj-s tanfolyamot eltudnám végezni, és azzal már kezdenék valamit külföldön és a szüleimnek is tudnék segíteni anyagi helyzetben. Úgy gondoltam, hogy a 9. osztályt végig járom (legyen alapismeretem) és utána már mehetek okj-s vizsgára. Megéri nem érettségizni?

2016. ápr. 12. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem vagy képben. Eleve nem értem, honnan szeded, külföldön el tudsz helyezkedni rendezvényszervezőként, ami egyébként arról szól, hogy nagyon jó kapcsolataid vannak. Másrészt ennek a képzésnek pont az érettségi a feltétele.
2016. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kulturális rendezvényszervezéshez kell érettségi, de a esküvőszervezőnél nem. De köszönöm a választ.
2016. ápr. 12. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor linkelj nekem egy OKJ-s esküvőszervezői tanfolyamot, amelyet 9.-esként elkezdhetsz.
2016. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos én nem tudok sokat ezekről a tanfolyamokról, de valószínűleg ez sem ér sokat sehol, mert mint előttem leírták, kapcsolatok kellenek ehhez a szakmához. Egyébként gimnáziumban kettő nyelvet tanulsz ingyen, ami szerintem lényegesen hasznosabb minden területen, de az általad választottnál főként. Akár nyelvből is érettségizhetsz, emelt szinten az egy középfokot jelent, ami azért jól tud jönni. (Nen a papír, hanem a tudás). Aztán egy középiskolát nem nagy dolog elvégezni, de szerintem anélkül elég sok alapműveltségi információról maradsz le, ami nem feltétel, hogy sikeres legyél, de jelentősen megduplázza az eséjeidet, hiszen több dologhoz hozzá tudsz szólni, talán kevésbé vagy másra utalva, stb. Továbbá ha esetleg valaha tovább akarnál tanulni, megjegyezném, hogy a Cambridgre is felvételi követelmény az érettségi, nem kell Angliában külön érettségizned, hanem a magyart számítják.

Tl;dr: ostoba döntés lenne nem érettségizni.

2016. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakközépbe jelentkeztél?

Ott tudsz érettségizni

2016. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Manapság mindenhez kell érettségi, lassan már diploma is, OKJ-val szerintem nem sokra mész, na meg nyelvtudásod honnan lesz?
2016. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!