Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van?! Erettsegin elemeznem...

Mi van?! Erettsegin elemeznem kell verset?

Figyelt kérdés

Egy mu elemzeset akartam esdig valasztani, mert en azt hittem hogy csak elbeszeles, vagy novella elemzes lehet.

Es most... erettsegi elotti honapban tudtam meg hogy vers is lehet vagy akar proza is..

Na most hogy a szarba keszuljek fel erre?!????


2016. ápr. 14. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Mégis min vagy felháborodva? Akinek érettségi előtt hetekkel tűnik fel, hogy miből áll(hat) az érettségi vizsga, az nyilvánvalóan egyáltalán nem készült rá eddig sem alaposan. Hiszen ha megnézted volna a korábbi évek feladatsorait, abból kiderült volna a dolog elég hamar. Nem hisztizni kell, hanem rendesen készülni. Amúgy nem olyan durva a verselemzés, sok novellaelemzéses szempontot lehet használni a verseknél is, néhány nap alatt simán be tudod hozni ezt a lemaradást. Ha rákeresel a neten arra, hogy verselemzés, vagy verselemzés szempontjai, rengeteg infót találsz, sok segítség van közte. Annyi, hogy érdemes tisztában lenni a lírával és az alatta lévő műfajokkal, mert ha verset kapsz, oda nem lesz jó indításnak az, hogy mi az a novella. Ismerni kell a rímeket, ritmust stb., hogy erről is legyen valami fogalmad és tudj róla írni két mondatot, valamint picit jobban bele kell ásnod magad a motívumokba, költői képekbe stb.
2016. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"én azt hittem hogy csak elbeszeles, vagy novella elemzes lehet... tudtam meg hogy vers is lehet vagy akar proza is.."

Miért szerinted az elbeszélés és a novella nem próza?

Egyébként kb. úgy csinálsz, minthaazt tudnád meg, hogy egy új, addig nem tanult tantárgyból is érettségiznéd kéne.

Ha megy a műelemzés, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy az novella vagy vers.

Egy-két apró eltérés, amire két nap alatt fel lehet készülni ( rímképlet, versformák...).

De ha csak simán novellaként, a tartalom és mondani való alapján elemzed, már az is elég. Nyilván nem humán irányba akarsz továbbmenni, ha ekkora riadalmat okoz neked érettségi előtt hogy vers elemzése is lehet a feladat.

2016. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szóbelin, ha olyat húzol, lehetnek versek is

Pl. mondjuk Balassit húzod

2016. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az írásbeli nem olyan vészes ilyen tekintetben
2016. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekunk nincs Balassi..

Szobelirw meg megtanulom a verselemzeseket

De en magam gyulolok verset elemezni.

Megkerdeztem ma a magyartanarnot hogy szokott-e vers elemzes lenni Egy mu elemzeseben, es azt mondta hogy az nagyon ritka.

Novella vagy elbeszeles van altalaban

2016. ápr. 15. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!