Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj az, ha maximalista vagyok?

Baj az, ha maximalista vagyok?

Figyelt kérdés
Sok csoporttársam furcsán néz rám, amiért olyan tárgyakból, amikkel nem fogok később foglalkozni, ugyanúgy szeretné a lehető legjobb jegyet. Emiatt a három-négyszeresét kell megtanulnom, és sajnos az önképzésre így igen kevés idő jut, viszont valamiért az van berögzülve, hogy a lehető legtöbb jó jegyet szerezzem egyetemi pályafutásom alapján, és esetleg egy ösztöndíjam is lehessen.
2016. ápr. 15. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Azon túl, hogy teljesen felesleges energiapocsékolás, a te dolgod. Én a kettesre törekednék a sok rizsa tárgyból és mellette inkább nyelvet tanulnék a helyedben. Több a haszna hosszú távon. Senki az életben nem fogja megnézni a jegyeidet, amennyit meg plusz ösztöndíjat kapsz, később behozod plusz nyelvtudással, amikor állást keresel. Egyszerűen nem éri meg a melót. A szakmailag fontos tárgyak menjenek jól és ennyi.
2016. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.
2016. ápr. 15. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom általánosban és gimiben is közel kitűnő tanuló voltál. Szerinted ha majd állás keresel, ki kérdezi meg, hogy gimi másodikban félévkor milyen jegyed volt? Na, kb. ennyi a súlya annak, hogy egy választható tárgyból, vagy tölteléktárgyból hányasod van az egyetemen. Semmi súlya. Okos és tehetséges ember lehetsz, aknázd ki legjobb tudásod szerint a lehetőségeidet, és ne engedd felaprózódni az időd és energiád nem fontos dolgokra.
2016. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Várj egy kicsit, jobban elmagyarázom:


Az előző évem egy kudarc volt az egyetemen, rengeteg 1-esem lett, újrajelentkeztem, teljesen más hozzáállással. Viszont úgy érzem, hogy esetleg kezdek átesni a ló túlsó oldalára, és az előző év kudarcát akarom elkerülni.

2016. ápr. 15. 11:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát az előző évi sikertelen évem miatt igyekszem a lehető legtöbbet kihozni, még az olyan tárgyakból is, amik nem fognak kelleni.
2016. ápr. 15. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, tartsd ezt a szokásod. Nem hiszek abban, hogy van olyan, h. "tölteléktárgy". Honnan is tudná most az ember, hogy mondjuk 10 év múlva hova keveredik és melyik tudására lesz szükség?

Egy-egy egyetemi szak nagyon átfogó jellegű, azon belűl kismillió tématerületre lehet szakosodni.

2016. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!