Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szülők elvárásainak való...

A szülők elvárásainak való megfelelést hogyan lehet leküzdeni? Jogi egyetemre járok, részletek lent.

Figyelt kérdés
Tehát, muszáj kiönteni a lelkem vhol, pszichológushoz én már nem megyek. Kezdeném a történet elején: a sors olyan szülőkkel áldott meg, akikre minden szempontból fel tudok nézni, és éppen ezért egész életemben azon küzdöttem ( persze ez csak utólag esik le), hogy az ő elvárásaik szerint éljek, és ez különösen a tanulmányaimban volt fontos. Mostanra jöttem rá, hogy magammal szemben teljesen elvetettem a sulykot, ezt nem lehet tovább így csinálni, és igazából eddig nem tudtam miért vagyok ennyire maximalista, és csak most jövök rá, végig nekik akartam megfelelni. Apukám kardiológus, anyukám pedig vidéken dolgozik mint főügyész. Valahogy mindig rá akartam hasonlítani, és ezért aztán egyértelművé vált, hogy követem a tradíciókat, jogra jelentkezem... igen ám,de itt az újabb probléma: mindkét szülő summa cum laude végzett. Tudom, hogy ez nem számítana, néha szerencsén múlik stb., de számomra ez is létkérdéssé kellett, hogy váljon, és ez rengeteg plusz stresszt visz az életembe szintén, pedig egyszer nem mondták ki, hogy na már pedig neked is annak kell lenni, ők egyáltalán nem ilyenek. Aztán ott van a bátyám, aki szintén jogász, PhD-zett, most meg az EU-nál dolgozik. Egy nagyon kemény időszakom van az egyetemen, és ez most csak úgy kijött belőlem, mert félek, hogy összeroppanok, mert igazából saját magam kreálom ezt a rögeszmét, hogy nekem is olyanná kell válnom, mint ők, persze ez közben nem igaz. Hogyan tudnék magamon segíteni? Vagy ehhez már pszichiáter kéne?

2013. nov. 11. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Psziihiáter biztos hogy nem. Alakítsd át magadban az elvárásaidat, élj magadnak. Aki elvégzi a jogit, eleve nagy ász, nem kell summa cum laude. :) Tehát csak lazán. Igaz, hogy ez egy elég durva közhely, de nem éri meg ezen parázni, főleg, ha csak te állítottad fel ezt az elvárást, és mindenki más támogat.
2013. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen magamnak állítottam fel az elvárásokat, nem okolhatok ezért senkit, és szeretném ezeket az általam képzett mániákat lerombolni..remélem tényleg nem vagyok pszichiátriai eset...mindenesetre köszi a választ!
2013. nov. 11. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Tudom, hogy régen írtad ki a kérdést, de esetleg elárulod, hogy hogyan alakult a továbbiakban az életed? Hasonló helyzetben vagyok,mint te, a különbség csupán annyi, hogy én még a gimnázium padját koptatom, és még csak most célzom meg a jogi egyetemet. Ha
2013. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ha túl személyes a kérdés, kérlek tekintsd tárgytalannak.
2013. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Most épp egy nyugisabb korszakomat élem, hátha tudok neked segíteni egy kicsit. :) Szóval nagyon fontos, hogy felismertem, hogy honnan ered a megfelelési kényszer. Ebben a barátom segített egyébként, mert ő objektíven látta a helyzetet, és azt, hogy miért stresszelek annyit. Először is azt tisztázd le, hogy tényleg szeretnél-e jogász lenni. Én rájöttem pl. hogy igen, tehát ezzel nincs gond, tényleg érdekel, szeretem csinálni, de ismerek olyanokat, akik csak bizonyos külső elvárások hatására jelentkeznek, na ők azok, akik kegyetlenül szenvednek, és a végén azt hajtogatják, hogy nem baj,csak meglegyen a diploma, aztán úgyse akarnak joggal foglalkozni... Ha ez megvan, akkor pedig mindig próbálj meg a saját belső igényeidhez igazodni, ne másokkal hasonlítgasd magad, hanem magadhoz mérd az eredményeidet! Nehéz, de meg lehet csinálni, csak koncentrálni kell egy ilyen hozzáállásra + kevesebbet görcsölni, több pihenési időt hagyni magadra. Remélem vmit segítettem, sok sikert :)
2013. nov. 30. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!