Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem, hogy...

Szerintetek van esélyem, hogy színművész legyek? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg zeneművészeti szakközépiskolában tanulok.

Sokáig zenész akartam lenni,de most kicsit változott az életem és egyre jobban szeretnék színész lenni.

Nem, én nem "amerikai szappanopera üdvöske" akarok lenni,ahogyan sokak gondolják,amikor meghallják a "színész" szót, hanem egy magyarországi színházban szeretnék játszani.

Nem tudom,mit tudnék tenni az ügy érdekében,hiszen amint már említettem az iskolám tantárgyai és lehetőségei elég kötöttek,mellette kollégista vagyok és nincs túl sok szabadidőm.

Gondolkoztam azon is,hogy magántanuló legyek,mert úgy lehet,hogy többet meg tudnék tenni a cél érdekében és több időm lenne,de szerintem ezt a szüleim nem támogatnák.

Egyébként a sokak által emlegetett protekcióval sem lenne gondom,hiszen a családomban voltak/vannak színművészek.

Nem tudom,mi tévő legyek. Nem szívesen hagynám ott a mostani iskolámat,de lehet,hogy nem ez a megfelelő hely nekem ahhoz,hogy jól fel tudjak készülni.



2016. ápr. 15. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok pluszpontot ér, hogy hangszeren tudsz játszani!! Ne hagyd ott!!! verseket, monológokat és énekeket kell vinni a felvételire (a prózai színész szakra is, nem csak a zenés színészre) Bp és Kaposváron van Színművészeti Egyetem (honlapjukat nézd meg). Ha a saját énekedet kíséred- az szuper!! Beszédet és mozgást kell tanulnod, hogy nagyon szabadon tudj bánni a hangoddal és a testeddel. Ehhez keresni kell felkészítő tanárt, vagy csoportot, bár az nem olyan hatékony. Hányadikos vagy? a felvételi előtt járjál a színmű előkészítőjére, drága de nagyon hasznos.
2016. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, 10. osztályos.

Köszönöm az eddigi segítséget.

2016. ápr. 15. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Pécsen is van Színművészeti Főiskola, azt is nagyon ajánlom, nagybátyám ott végzett!
2016. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!