Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol érettségi és német...

Angol érettségi és német évvégi jegyek?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés az lenne, hogy lehetséges-e, hogy angolból érettségizek, de németből viszem a 11. és 12.-es évvégi jegyeimet? Eddig úgy tudtam, hogy igen, de egy tanárom szerint nem így van. Konkrétan nem találtam ezt sehol leírva, ezért inkább megkérdezem.

2016. ápr. 20. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A tanárod hülyeséget mond.


De azt el tudná végre magyarázni, hogy ha már úgyis leírod, hogy "Tehát a kérdés az lenne...", akkor ugyan mi a búbánatért nem lehet az azt követő kérdést beírni a főkérdés helyére? Miért kell ilyen értelmetlen kérdést kiírni, hogy aztán a kifejtésben tájékozódjon az ember, mi is a helyzet?

2016. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, kedves válaszoló, mert ha egy ilyen hosszú kérdést írnék ki, akkor a főoldalon csak az elejét jelenítené meg, aminek még kevesebb értelme lenne, mint ennek a valóban nem túl értelmes, de a lényeget véleményem szerint kellőképpen összefoglaló kérdésnek.:D Azért köszönöm a válaszodat.
2016. ápr. 20. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Segítek:

"Angolból érettségizek, vihetem a németjegyeket?"

Tökéletesen kifér, és érthető belőle a kérdés..

2016. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, bár szerintem a lényegen nem változtat. Aki akarja megérti így is, igénybe véve azt a plusz pár másodpercet, amit a kiegészítő rész olvasására szán. Akit meg annyira zavar, az nem nyitja meg, vagy azonnal bezárja és idegeskedik egy jót magában, hogy már megint ki az a hülye, aki ilyen kérdést tett fel.:DDD nekem teljesen mindegy, a megerősítést megkaptam, remélem nektek is szebb lett a napotok most, hogy megtanítottatok kérdést kiírni, legközelebb mindenképp ehhez igazodom!:))
2016. ápr. 21. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, mert a vitt jegyek és az érettségi nem függ össze. A lényeg hogy a vittbe választanod kell egy idegen nyelvet amit legalább 2 évig tanultál. Ez lehet akármi. Az érettségin is ugyanez hogy válassz egy nyelvet. A kettőnek nem kell ugyanannak lenni. Ha a hivatalos iratokban nem találtál semmit, akkor a tanárod téved. Vagy félreértette a kérdést.
2016. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!