Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztályozó vizsgát kellett...

Haldric187 kérdése:

Osztályozó vizsgát kellett tennem németböl a 30% elérése miatt, a vizsga idő pontját egy nappal elötte tudtam meg a tanárnömtöl, ha rosszul sikerült lehet kérvényezni új lehetöséget érettségi elött?

Figyelt kérdés
A tanárral órán másfél kéthonapja összevesztünk( túl reagálta hogy nem tudtam reggel németül épkéláb mondatot kinyögni a számon), azota átnéz rajtam gyakorlatilag 0 párbeszéd történt azota, ha kérdésem volt , annyit mondott hogy ö ezt már elmondta, igy nem jártam be , meglett a 30 % nem szólt erröl se, más tanártól tudtam meg. Az osztályozoról Facebookon értesîtett hogy masnap lesz. Csak erkölcsileg lehet elbírálni vagy jogilag is hibazott a sértödött viselkedésével ?

2016. ápr. 21. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Érettségi előtt állsz?

Jogilag nincs szabályozva, hogy mikor kell közölni az időpontot, de hogy nem a facebookon, az biztos. Az se mindegy, hogy hány jegyed van, mert ha van elég, akkor le lehet osztályozni. 3 fős bizottság előtt zajlott az osztályozóvizsga?

2016. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, a tanáromon kívül egy másik,egy az iskolába tanító német szakos tanár volt még
2016. ápr. 21. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Még nem javította ki?
2016. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szóbeli rész mikor lesz?

Vagy már megvolt?

2016. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
45-50 percem volt a tesztlap kitöltésére , utána egyböl szóbeli , 3 tétel közül huzhattam, rosszat huztam leblokkoltam nem tudtam.
2016. ápr. 21. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:

A bizottságnak 3 fősnek kell lennie, innentől kezdve szabálytalan volt az osztályozóvizsga. De ha az írásbelit legalább hármasra megírtad, akkor nem buktathatnak meg.

Szóval érettségi előtt állsz?

2016. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, de ilyen körülmények mellettelengedtem hogy németböl leérettségizzek , majd Oktoberbe . Csak évvégén ne bukás szerepeljen.
2016. ápr. 21. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Na azért álljon már meg a menet. Ahogy látom, a magyar se megy túl jól...

Először is, az órákra tanulni kéne. Eleve a nyelvet tanulni kéne.

Másodszor, ha te hülye vagy, és nem tanulsz, akkor nem állsz le vitatkozni a tanárral, hanem bocsánatot kérsz, és reménykedsz, hogy felelhetsz legközelebb javításért.

Harmadszor, ha te önkényesen nem jársz be órára, és talán tisztában vagy vele, hogy ez milyen következményekkel jár, akkor utána miért várod el a tanáraidtól, hogy utánad futkozzanak?

Plusz, ha lenne egy kis eszed, akkor számítottál volna rá, hogy vizsgázni fogsz, mivel ellógtad az összes tanórát.

Ezek után még örülhetsz, hogy időt szánt rá, és facebookon értesített. Neked kellett volna utána járnod, még időben. Vagy mit gondoltál, hogy nem lesz SEMMI következménye, ha nem jársz be órákra? Ennyire hülyék vagytok manapság?

Te se erkölcsileg, se jogilag ne bírálgass senkit, hanem vitatkozás meg hisztizés helyett inkább ülj le a v@lagadra, nyisd ki a tankönyveidet, és próbáld feltámasztani a haldokló agysejtjeidet, mert ilyen hozzáállással soha az életben semmi nem lesz belőled, csak egy lecsúszott, minimálbérért küszködő gyári munkás.

...és mielőtt hepciáskodnál, ezeket csakis és kizárólag a te érdekedben mondom. Miért? Mert az égadta világon SENKIT nem fog az soha érdekelni, hogy te milyen okból vagy milyen ürüggyel nem tanultál, vagy nem végezted el a dolgod. Nem csináltad meg és kész, tehát repülsz. Magyarázkodhatsz, hibáztathatsz másokat, foghatod bármire, de nem mész vele semmire.

Ne azért tanulj, hogy a tanárnéni boldog legyen, hanem azért, hogy legyen valami tudás a fejedben, és vidd valamire az életben.

2016. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést lementem és megmutatom majd, ha bárki kérdezi mi a gond a mai fiatalsággal.
2016. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!