Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti jártok magántanárhoz?

Ti jártok magántanárhoz?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki egy ilyen óra? Miért jártok oda? Sokat segít?

Én még soha nem voltam egynél sem, lehet ebből hátrányom? Eddig még nem volt, csak kicsit hülyén érzem magam, mikor erről beszélnek az osztálytársaim, mert nálunk mindenki jár, van, aki többhez is, heti 2-3x. Igazából nem vagyok lemaradva tőlük, általában jobban is teljesítek. Csak egy kicsit rossz érzés belegondolni, hogy talán lehetnék jobb, de nekünk nincs erre pénzünk.. legalábbis azt hallottam (ezt nem az osztálytársaimtól), hogy vagyonokat költenek a szülők magántanárokra.


2016. ápr. 23. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Középiskola alatt nem jártam, de utána egy darabig jártam

Nagyon jó volt mert bármit lehetett kérdezni a tanártól

- házit adott, de valahogy jobb volt mint suliban

2016. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angolra jártam a nyelvvizsga előtt. Az hasznos volt, mert a szóbelire jobban lehetett készülni, hiszen többet tudtam a tanárral beszélgetni. Amúgy én nem szerettem hozzá járni, de hasznos volt.

Matekra meg a felvételi előtt jártam, az is hasznos volt, mert egy csomó feladatot megcsináltam otthon, és aminél elakadtam, ott segített. Azt még szerettem is:)

De ne bánd, ha jó a teljesítményed, akkor semmi károd nem származik belőle, ha te nem jársz, és elég sok időt elvesz elmenni is, meg felkészülni is. Azt az időt valami olyasmire fordíthatod, ami számodra fontos - akár önálló tanulásra, akár sportra, akár hobbira, akár pihenésre:)

2016. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyedül idegen nyelvből jártam nyelvvizsga előtt heti egy alkalommal magánoktatóhoz, de arra már érettségi után, munka mellett. Saját magam fizettem az egészet, mert engem nem tudott támogatni senki, saját magamnak kellett előteremteni a rávalót.


Jó pénzes és gazdag csoporttársaid vannak, hogy a szülejük már nem tudják hova verjék el untukban pénzüket, hát ráköltik ostoba és tehetségtelen gyerekükre, akik nem képesek önállóan tanulni, mert lusták.


A tapasztalatok is igazolják, hogy az esetek 70-80% -ban a lustaság áll a háttérben.

Valamennyi tárgyhoz található jó könyv, a könyvtár nyitva áll mindenki előtt, ezen túl már az interneten is számos hasznos anyag megtalálható, akár video formájában is.


Akiben van egy kis szorgalom is, az kihasználja ezeket a lehetőségeket. A szegény családból származók nyílván erre önmaguktól is rákényszerülnek, mivel más lehetőség nincs, nemhogy magántanár, marad a könyvtár.

Cserébe ők meg is fognak tanulni önállóan dolgozni, önállóan megérteni a dolgokat.


A gazdagok, akik kiegészítésképp járnak magántanárhoz, mert lusták betérni a könyvtárba, látszólag előnyben vannak, hiszen készen megkapnak egy tananyagot, nem kell nekik feldolgozni.

Viszont fogalmuk nem lesz arról, hogy kell önállóan tanulni, és mint a gyakorlat azt többször visszaigazolja, ez sokszor hátrány, hiszen az ilyeneknek nem lesz önállóságuk, problémamegoldásra alkalmatlanok lesznek, mert hiányzik az önállóságra való képesség.

2016. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!