Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Waldorfosok! Tényleg szívesen...

Waldorfosok! Tényleg szívesen jártok suliba? Felszabadultak vagytok ott? Nem szoktatok stresszelni?

Figyelt kérdés
Válaszotokat előre is köszönöm! :)

2015. aug. 17. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de az a suli fajta, csak másképp oktat.

Attól még nem lesz kevesebb a tanulnivaló, nem lesznek kedvesebbek a tanárok, vagy az osztálytársak.

Én pl. teljesen átlagos suliba jártam, és szívesen jártam oda, nem stresszeltem.


Viszont nekem nagyban függött a választás a helyszíntől is.

Volt olyan suli amit megnéztem, és az épület, a helyszín is olyan volt, hogy be nem tettem volna soha oda a lábam, illetve volt olyan is, ahová úgy mentem be, hogy sosem fintorogtam.

2015. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Közvetlen tapasztalatból nem tudok neked nyilatkozni, de két waldorfos ismerősöm elmondása szerint igen.


Az egyikről nem tudok sokat, de néha küldenek videókat, hogy milyen klassz dolgokat csináltak.


A másik ismerősömmel beszélgettünk is erről. Egyrészt azt mondta, hogy igen, szívesen ment be, gondolom felszabadult is volt. Azt is mondta, nem érti, hogy miért van az, hogy a normál iskolában látszólag sokkal többet dolgoznak a tanulók, többet tanulnak, de a végére mégis ugyanazon a szinten lesznek a wadorfosok is, akik addig az idejük jelentős részében művészettel, barkácsolással meg más, nem közvetlenül a tanulásoz kapcsolódó dolgokkal foglalkoztak.


Talán éppen a művészet az oka, valahogy az is fejleszti az embert, és utána jobban tud koncentrálni a normál iskolai anyagra? Meg szerintem ők kicsit másképp dolgozzák fel a tananyagot, nem csak elmotyogja a tanár a táblánál, hanem jobban feldolgozzák játékokkal, modellépítéssel stb.


A másik, ami talán segít, hogy úgy tudom, ott nagy hangsúlyt fektetnek az olvasástanulásra. Nem is sietik el, lassabban tanulnak olvasni, mint a normál iskolában, és így lehet, hogy jobb lesz az eredmény. Talán azért is tudnak hatékonyabban tanulni, mert jobban olvasnak.

2015. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 17. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!