Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt érettségin...

Biológia emelt érettségin miért ilyen gonoszak?

Figyelt kérdés
Olyanokat kérdeznek ,hogy agyérgörcsöt kapok tőle. A 2014.májusi emelt biológián is az a vesés számolásos feladat,meg a gleccseres feladat az egy iszonyatos kitolás volt. Mik vagyunk mi , doktoranduszok? Lassan ott tartok,hogy szögmérőt ,meg atlaszt is vinnem kell az érettségire,meg matematikából különtanárhoz kell járnom,hogy meg tudjam csinálni az emelt BIOLÓGIÁN a számolásos feladatokat. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. ápr. 26. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
3x voltam... aztán hagytam a francba. Hülyeségnek tartom. Lutri az egész.
2016. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én tavaly érettségiztem. tényleg nem könnyű, de mivel ugye az összes orvosira jelentkezőnek érettségiznie kell belőle, szerintem azért is ilyen nehéz. csak szűrni kell ,hogy ne kerüljön be olyan aki ekkora mennyiségű anyagból nem tud felkészülni. mert ugye orvosin ennél keményebb lesz.

olyan szempontból nem igazságos,hogy nem mindenki az orvosira menne vele..

de ha az elméleti anyagot tudod, meg gyakorlod a régi feladatokat,akkor nem lesz baj. nem szabad rástresszelni,főleg nem az utolsó hetekben.

2016. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ez szubjektív vélemény, úgyhogy senki ne hurrogjon le, de szerintem egy emelt biosz nem olyan nehéz :D meg kell tanulni és kész, ebben a vesés feladatban (én pont azt írtam) teljesen igazad van viszont, 1-2 olyan adat volt benne, amit elvileg nem kell tudni. Másrészt összehasonlíthatatlanul könnyű az emelt kémiához képest...
2016. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emelt érettséginek az a lényege, hogy ne csak visszaböfögd azt, amit megtanultál, hanem gondolkodj, kombinálj, rakd össze a tanultakat. A legtöbb reál szakon (igen, a közhiedelemmel ellentétben az orvosin is) erre van szükség.

Egyébként nyilván ha nehéz az adott évi érettségi, akkor mindenkinek épp ugyanolyan nehéz, tehát maximum lejjebb megy a ponthatár. Úgy is egymással kell versenyeznetek csak, így mivel mindenki ugyanazt írja, viszonylag fair a verseny. (Persze, van néhány olyan, aki korábbi évben érettségizett és azt a pontot viszi, de szerintem az az elenyésző kisebbség).

2016. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!