Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Megszegett" hallgatói szerződ...

"Megszegett" hallgatói szerződés, majd külföldre költözés esetén be tudják hajtani a "tartozást"? Az OEP-ből kijelentkeztem, ez számít?

Figyelt kérdés

- Elkezdtem 2013-ban egy 4 féléves MSc képzést, mely félévente 345k-ba kerülne.

- Aláírtam ezzel kapcsolatban a hallgatói szerzódést

- Első félévet megcsináltam

- Második félévben is aktív jogviszonyom volt, azonban tanulmányokat ekkor már nem folytattam, félbehagytam a képzést

- 2014 tavaszán kiköltöztem külföldre, itt találtam munkát, az OEP-ből kijelentkeztem

- Elméletileg mivel otthagytam a képzést, az igénybe vett aktív félévek felét, azaz 345k-t ki kéne fizetnem

- Nem kaptam semmi dokumentumot azóta sem.



Szerintetek létezik az, hogy mivel az OEP-ből kijelentkeztem, valamiért nem tudnak elérni, és behajtani a 345k-t?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 27. 13:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6


"Az Oktatási Hivatalt természetesen már próbáltam, de teljesen inkompetesek ez ügyben (is)."

Pedig nekik kéne tudni, ők tartják nyilván, nekik tartozol.


# 7


"Érdekelne, hogy honnan van ez az infó."

Nftv. Kerek perec benne van.


"Szerintem ezzel foglalkozó jogászt kérdezz meg, valszeg a tanintézménnyel szerződésben álló végrehajtói irodánál van most a függőben lévő tartozásod."

Nem. Az OH-nak tartozik, amit a NAV hajt be. Ez nem polgári tartozás.

2016. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az nem csak papíron aktív félév, azzal, hogy tárgyfelvétel megtörtént és aktiváltad a féléved, de időközben jelzés nélkül otthagytad nem változtattál azon a dolgon, hogy aktív volt a féléved. Maximum, ha nem teljesített tárgyakért kiírnak tételeket, akkor a tárgyaidért is fizethetsz. Vagyis az is felszámolásra kerülhetett a tartozásaid között.
2016. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kiiratkozni nem iratkoztam ki, hiszen már nem voltam Magyarországon, meg úgy voltam vele, hogy két passzív félév után úgyis "kirúgnak".


Na igen, tudom, hogy papíron "aktívnak" minősült a második MSc-s félévem (épp elmulasztottam a passzívra állítási határidőt), de tanulmányokat NEM folytattam.


A vonatkozó jogszabály így szól a hallgatói szerződésben:



Mentesülés

21) A volt magyar állami ösztöndíjas hallgatónak nem kell teljesítenie a 3) c) pont alapján meghatározott kötelezettséget, ha

beiratkozását követően az adott szakon

a) felsőoktatási szakképzés, illetve osztott képzés esetén legfeljebb egy félévig, folytatott tanulmányokat magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésben és szakváltásra nem került sor


Az én esetem megfelel vajon a 21) a) pontnak? Hiszen csak egy félévig folytattam tanulmányokat, mivel a 2. félévben már abbahagytam az képzést, és a vizsgákon sem vettem részt. A szerződés nem írta explicit, hogy AKTÍV státusz számít, csak azt, hogy "tanulmányokat folytatott".

2016. ápr. 27. 16:12
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha aktívon vagy, tanulmányokat folytatsz. Az nem számít, hogy nem mentél vizsgázni.
2016. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!