Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meddig kell fizetnem az...

Meddig kell fizetnem az albérletem?

Figyelt kérdés
Történet a következő: költözünk. 18-án kaptunk egy bérleti szerződést felmondó izébigyót, ami alá sincs írva meg semmi, nem is számít. 30 nap alatt el kell hagyni a lakást. Meg is oldottuk, költözünk az új albiba, még jócskán a 30 nap lejárta előtt. Ámde jött a hideg zuhany, hogy a tulaj követeli 18-ig arányosan a rezsit és a bérleti díjat. A költözés napjáig természetesen mindent kifizetünk, de van joga ehhez, hogy 18ig minden rezsit és a bérleti díjat kifizettesse velünk? (szerződés nem tartalmaz ilyet, hogy megkezdett hónapot ki kellene fizetni)

2015. okt. 1. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor fizettétek?Elsején v 18án a dijakat?
2015. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
10én fizettük a bérleti díjat. Szépen mindenben meg is egyeztünk, hogy 40et vonnak le a rezsire meg mindenre, és a maradék jön vissza. De most tényleg arra is kérhet pénzt amikor már itt sem vagyunk?? Mert azért ez kicsit abszurd. Mivel nem hivatalos a felmondási papír, ennyi erővel én is írhatok egyet, hogy múlt hónap 5től ketyeg a 30 nap, csak mi kezdeményeztük. Gyakorlatilag arról szól a dolog, hogy semmit sem akarnak visszaadni. A hócipőm tele van már...
2015. okt. 2. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogyan egyeztetek meg vele, hogy eltek a 30 nappal vagy korabban elmentek.
2015. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem az a nap szamit a kikoltozes napjanak amikor a kulcsokat visszaadjatok neki. Es olyankor altalaban lejegyzik az aktualis meroora allasokat is.
2015. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amíg ott laktatok, addig ti viselitek a költségeket.
2015. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az stimm. Nem is ez a probléma. Hanem az, hogy 5én visszaadtuk a kulcsokat és 18ig fizetünk...
2015. okt. 17. 18:53
 7/8 anonim válasza:
Én biztos nem fizetnék.
2015. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:

feltehetőleg a szerződésetekben is a 30 napos felmondási idő szerepelt. A tulaj odaadta a felmondást 30 nappal előbb, mert feltehetőleg 30 nap múlva volt szüksége a lakásra.


Ti a felmondást elfogadtátok, így a szerződésetek a következő hó 18-al szűnt meg. A lakbért, és az időarányos rezsit (közös költség) ki kell fizetnetek. Azért megpróbálhattok egyezkedni, én bérbeadóként azért valamit engednék, de jogilag igaza van.

2015. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!