Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ha teljesen...

Mit tehetnék ha teljesen túlterhel az iskola? Nagyon ki vagyok már készülve és nem lesz jobb.

Figyelt kérdés
Gimis vagyok még csak jövőre érettségizem, de egyszerűen nem bírom. Nagyon sokat kell tanulni, rengeteg a házi és nincs semmi szabadidőm! A tavasziszünetet is végigtanultam. :'( Az állandó hajtás, idegeskedés, folytonos munka kikészít. NEM BÍROM!!!! Mit tegyek?
2010. ápr. 7. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha gimiben nem bírod az iramot, ne akarj részt venni a felsőoktatásban, ott még keményebb minden (persze ez függ az adott szaktól is). Ezt nem bunkóságból írtam, hanem jóindulatból.

De hogy valami tanácsot is adjak: van asszem 3 nap, amit a szülő igazolhat. Amikor úgy éreztem, hogy le vagyok maradva a tanulásban, vagy rám férne egy kis pihenés, szóltam anyának, hogy ez van, és ezeken az egy- egy szabadnapokon újratöltődtem kicsit.

2010. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

semmiképpen ne hajszold túl magad

sokat segíthet, ha nem veszed annyira komolyan a dolgokat

nekem is ugyanez volt, teljesen kikészített a sok tanulás, főleg hogy mellette nem is a tudásomnak megfelelően értékeltek

egyik nap elhatároztam, hogy ezentúl nem fogok annyira rágörcsölni, és bejött

nem biztos, hogy csak úgy érhetsz el sikereket, hogy állandóan idegeskedsz és hajnaltól éjfélig tanulsz

fontos, hogy minden nap csinálj valami olyat, ami kikapcsol

utána újult erővel lehet megint hozzálátni a tanuláshoz

ne tedd tönkre magad, semmi nem ér annyit (:

2010. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
van egy egyszeru megoldas oszd be az idodet, pledaul naponta 3-4 ora tanulas boven eleg delutan mikor hazaersz pihenj fel orat, tanulas utan vagy kozbe ha ket orankent szunetelsz menj ki a levegore es ne net elott ulj! es fontos hogy idoben lefekudj,de azert hetvegen bulizhatsz hisz meg fiatal vagy;) sok sikert:)
2010. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jövőre csak rosszabb lesz. Én is végigtanultam tavaly a 11.-et,idén a 12.-et, és túléltem,te is túl fogod.
2010. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Melyik iskolába jársz, valami gyakorló élsuliba? Esetleg iskolaváltás egy olyanba, ahol nincs ekkora követelmény? Mert a mai gimnazisták nemhogy naponta több órát nem tanulnak, de egyet se.
2010. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

szia:)

tényleg ne hajszold túl magad, nem éri meg, hogy ki legyél készülve teljesen...:)

egyébként én ált.suliba tanultam szét magam, ki is voltam rendesen idegileg, aztán középsuliba már lazultam, alig tanultam, sőt vmit ha dogát írtunk, a suliba tanulgattam meg, és szinte ugyanolyan jól sikerült, mintha tanultam volna:)

nem szabad túlzásba se vinni a tanulást, mert túlterheledet magad és hiába tanulsz órákat, nem fogod felfogni, hamarabb elfelejted:)

próbálj úgy tanulni, hogy pl. elolvasod az adott leckét párszor, majd megpróbálod magadnak elmondani azt amit olvastál, mint egy mesét, nem kell mindent szóról szóra tanulni, és hidd el, hogy hamarabb megtudod tanulni:)

gimis vagy, fiatal, jár a pihenés, hülyéskedés neked is:)

ne vedd annyira komolyan, jó most nem azt mondom, h semmi sem tanulj, de ne készítsd ki saját magadat:)

és ha jövőre érettségizel akkor meg főleg...:)

és tudom, hogy már most azzal ijesztgetnek mindenkit, hogy "jajj majd megbuksz az érettségin", és hogy "így akarsz érettségizni?"...nálunk is ez volt, a tanárok ezt élvezik...:)

de ezzel sem szabad törödni, csak azért mondják, mert élvezik és azt akarják h minél többet tanuljon vki:)

szóval nyugiiii, és lazulj kicsit:)

sok sikert:)

2010. ápr. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen megértelek,én is ilyen voltam.Mondjuk tavaly (11.-be) már nem annyira,igaz sokat kellett tanulni.

A fakultációk miatt voltak olyan napok,amikor fél 5-re értem haza.

Kicsit pihentem,aztán nekiálltam másnapra készülni.Ezt nyomtam negyed 10-ig. közben ettem valamit,aztán zuhany és alvás.

Sírtam már,meg amúgy is feszült voltam.


De beláttam,hogy nem lehetek ennyire maximalista(Erre onnan jöttem rá,hogy volt olyan, ha sokat is készültem valamire,a dolgozatom sz.r lett. )

Ez bántott,és megfogadtam,hogy nem hajtok ennyire,ha kevesebb tanulással is elérem az eredményt.


Hétvégén és péntek délután tudok így is csak kikapcsolódni.Valóban sok szórakozásra nincs idő hétköznap.

Esetleg egy óra bringázás.


Én idén érettségizem,és fééélek :-D


18/L

2010. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sajnos kemény az élet.

Igaz,tudom hogy nehéz,nekem is az, de próbálj mindenhez pozitívan hozzáálni. Menni fog. Ha ez van a gondolatodban akkor menni fog itt minden nem kell aggódni. Tanulj amennyit szükséges, és a szabadidődben foglalatoskodj más dolgokkal is! Persze ami érdekel. Buli, net, haverok barátok stb:D

Olyan vagy mint egy motor,ha túlhajtod és nyomod neki míg le nem ég, akkor tönkremegy. Nem azt mondom hogy ne tanulj, ez butaság, csak ne ilyenn görcsösen.

17 F

2010. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítőkész választ.:) nagyon jól esett.:)
2010. ápr. 13. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
8:16-osnak:Én is!:S És már kezdek pánikolni nagyon!XD
2010. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!