Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi fogalmazás!...

Magyar érettségi fogalmazás! Bevezetésbe mit lehet írni, ha abszolút nem tudok semmit sem, az adott költőről/kor körülményeiről? Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Elég sz*r vagyok magyarból,de elég is lesz a kettes. Ha tételezzük fel semmit sem tudok majd írni, a szövegértésből meglehet a kettes?

Érvelés, értelmezés, vagy összehasonlítás a legkönnyebb szerintetek? Én összehasonlításra gondoltam,mert ott 2 versről is lehet írni..pár sorról pedig nehéz 3 oldalon keresztül érvelni.



2016. máj. 1. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csakis a műelemzést vagy esetleg az összehasonlítást írnám
2016. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát minket óva intettek az összehasonlítástól, eddig az összes magyar tanár azt mondta az a legnehezebb, mert nem elég írni mind a kettőről külön külön, hanem párhuzamot kell vonni. Ha nem szeretsz teljesen szabadon írni akkor az értelmezést ajánlanám. Alapból nem az író életéről kell írni a bevezetésben, hanem írhatsz saját tapasztalatot, bármit ami általános és eszedbe jut a dologról. 3 oldal amúgy nem olyan sok, gépelve nincs 1 oldal. Nagyok a sorközök és a margók is. Plusz az értelmezésnél konkrét kérdéseket kapsz, amik segítenek hogy merre vidd tovább a dolgot. Először gyűjts ötleteket, aztán írj vázlatot és utána kezdj el írni. Mindenképp írj dolgokat (csak helyesen!!) mert ha mondjuk nem olyan szerkesztett, de vannak benne jó gondolatok, válaszoltál kérdésekre akkor kaphatsz pontot.
2016. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!