Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a magyar emelt érettségi?

Nehéz a magyar emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Miben különbözik a középtől? Egyedül fel lehet rá készülni? Most kis érettségiztem magyarból, és az jól sikerült. Magyarból mindig jó voltam, és érdekel is, de nem vagyok semmiből kiemelkedően jó, viszont kéne egy emelt érettségi, és úgy gondoltam, hogy a magyar a legesélyesebb. Jövőre érettségizek. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. máj. 2. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem lebeszéltek róla, mert túl száraz és magolós az elmélete, nagyon meg is bántam volna, ha magyar faktra megyek, mert egyáltalán nem irányba készülök most tovább tanulni, így semmit nem értem volna egy ilyen emelttel. Ha neked elfogadják az egyetemi szakodon, ahová be akarod adni a jelentkezésed, akkor mindenképpen érdemes ezzel próbálkoznod, ha viszont egyetemen sem gondolkodtál, akkor önmagában az emelt érettségi is értelmetlen.
2016. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább szubjektív. ÉS emiatt lehet nagyon sokat bukni rajta. Több ismerősöm legnagyobb penge volt magyarból, versenyeket nyert, olvasott volt, de alig kapott 70%-ot a vizsgájára, mert a javító tanár nem úgy gondolta. És ha megnézed a javítókulcsot, a javítótanár kompetenciára bíz sok válasz értékelését.

Neki nem volt mind1, mert pszichológiára akart menni, ahová sok pont kell. Egy emelt töri/angol jóval barátibb és objektívebb, arra is készülni kell, de jóval kevesebb szubjektív elem van benne.

2016. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen kell, mert szeretnék főiskolára menni. :) Én is pszichológiára mennék, ha felvesznek. Töriből nem vagyok túl jó. Nyelvérzékem meg nincs :D az angol emelt érettségi sokkal nehezebb, mint a közép?
2016. máj. 2. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
A középfokú nyelvvizsga van valahol a közép és az emelt között, szóval nehezebb, de nem teljesíthetetlen, ha céltudatosan készülsz rá tanárral, akkor pedig nem is nehéz. Szerintem könnyebben fel lehet rá készülni, mint egy emelt magyarra, mert ha belefáradtál már a nyelvtanozásba, akkor olvasol angolul könyvet, vagy filmet nézel, és millió különböző módja van a nyelvtanulásnak, így ha nem vagy az a seggelős fajta, akkor érdemes mérlegelned. Ha úgy érzed, szívesen tanulod meg költők, írók életrajzát, a korstílusok jellemzőit, meg hasonlók, mert érdekel, akkor persze az emelt magyar lehet, hogy neked jobb választás, szóval neked kell érezned :)
2016. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem jönne össze lehet pszichológiából is érettségizni, csak azért momdom, mert egy félév alatt simán fel lehet rá készülni, és az emelt irodalom/törinek igazából semmi köze, ennyi erővel kémiával is lehetne menni, mert abban is van annyi közös.
2016. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 3. 06:10
 7/10 anonim ***** válasza:

A pszichológia nem felvételi tárgy.

Matek, magyar, töri, biosz, 1 idegen nyelv.

Ha olyat akar választanai ami segíti az egyetemet, akkor a biológia az, azonban nem ez a lényeg, hanem az hogy a legjobb tárgyat válassza ki amivel a legtöbb pontot tudja vinni, 440 pont nem olyan kevés, amit el kell kb. érni.

2016. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én idén emelteztem magyarból, én is pszichológiára jelentkeztem. Nekem is mindenki azt mondta, hogy ha lehet, kerüljem ki az emelt magyart, mert kiszámíthatatlan, de ezen kívül szinte semmi nem megy, nem nagyon volt választásom.


Szerintem a legkönnyebb emelt érettségik a nyelvek, ha elég egy év, akkor így lehet a legtöbb pontot összeszedni:


- középszintű magyar

- emelt szintű német/angol

- egy felsőfokú nyelvvizsga vagy oktv

2016. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ezeket együttesen értetted, akkor kijavítanálak, mert az emelt nyelvvel és a felsőfokú nyelvvizsgával nem érnél semmit, csak az egyikből számítják be a pontot.
2016. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, nekem is emelt angol mellé van német felsőfokú nyelvvizsgám, sajnos egyszerre egy tantárgyból tényleg nem lehet :/
2016. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!