Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hagyjam ott az egyetemet?

Hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelenleg az egyik felsőoktatási intézményben PhD hallgató vagyok, és nem igazán úgy alakultak a dolgaim, amire számítottam. Az intézet, ahol vagyok, sosem kezelt teljes értékű tagként, rendszeresen nem kaptam meg az e-maileket (szándékosan), nem tudtak biztosítani számítógépet (a sajátomat használom), konferenciákra se járhatok el. Ezt még el is viselném, de a témavezetőm a legrosszabb, aki szexuálisan zaklatott, majd -miután nemet mondtam- el kezdte hátráltatni a doktori előremenetelemet , miközben a külvilágnak úgy adja el a dolgot, mintha a világ legjobb témavezetője lenne. Azon gondolkoztam, hogy átmennék másik Doktori Iskolába, de félek, hogy a hatalma oda is elér. Ti mit tennétek? Mennétek vagy megpróbálnátok kitartani? Lassan 1 éve ez megy...
2016. máj. 5. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, úgy is lehet nézni, hogy a zaklatás miatt menj el bármi áron!


De lehet mérlegelni is:

- tényleg olyan nagy hatalmú a témavezetőd vagy csak te tartod annak?

- Ismersz-e olyanokat, akikkel nincs jóban? (És akik esetleg kedvelnek, és hajlandóak lennének segíteni?)

- Sikerült-e bármilyen szakmai kapcsolatot kiépíteni, aki segíthetne most ebben a helyzetben?

- Milyen más doktori iskolák felelnének meg? Ha a témád határterület, esetleg egy olyan doktori iskola, ami alapvetően más tudományterülethez tartozik? Hajlandó lennél más országrészbe költözni? (Mondjuk konferencián esélyes, hogy mindenképp találkoznál vele.)


Ami téged illet:

- hányadéves vagy?

- hogy haladsz a munkáddal?

- mennyi idő van hátra?

- boldogulsz-e a témavezető segítsége nélkül (pl. kellenek-e különleges eszközök a munkádhoz, amit "elvehet" tőled, pl. labor, tanulmányút, feltétlenül szükséges publikációs lehetőség


Olyan mérföldköveknél, mint a szigorlat műhelyvita vagy a védés, már nem gáncsolna el, ez szinte biztos. (Csak odáig is el kell jutni.) Minden kutatóhelynek borzasztó égés, ha egy hallgatója gyengén teljesít (esetleg elvágják, bár ez iszonyú ritka). És ha tényleg nagy hatalmú, nem fognak merni nagyon kekeckedni veled, főleg, ha ad a látszatra, és nem járat le nyilvánosan, és a doktori iskola szabályzatában lévő követelményeket teljesíted. - Ebből a szempontból a váltás azért lehet "veszélyesebb", mert ha már nem az ő hallgatója vagy, akkor nyugodtan leégethet mondjuk egy konferencián, mert már nem érvényes, hogy a "mi kutyánk kölyke"...


Meg persze azt is számításba lehet venni, hogy mit ér az a PhD, ahol nem mehetsz el konferenciákra, nem publikálhatsz rendesen, és nem építhetsz szakmai kapcsolatokat? Esetleg egy módosított témával és egy mondvacsinált ürüggyel teljesen tiszta lappal kezdeni egy másik városban?

2016. máj. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elsőéves vagyok, születnek ugyan publikációim de nyögve-nyelősen, mivel valamikor szándékosan nem reagál 2 hónapon keresztül. A problémával már megkerestem a doktori iskola vezetőjét, azonban, amikor ez kiderült, megfenyegetett, hogy kirúg arra hivatkozva, hogy nem haladok a kutatásommal, A témám egy félév alatt 3-szor változott meg, az aktuális hangulatához igazodva. Konferenciákra sajnos kötelező vagyok járni, mivel jár érte kredit, de már meguntam, hogy nem enged el és mindent magamnak fizetek.
2016. máj. 5. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha még csak első éves vagy és ezek szerint kezdettől fogva nem volt alkalmad normális munkára, akkor hagyd ott!
2016. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban nem volt, 2 hónapja vagyok egy projektben ugyan, de azt is szóvá tette, hogy mennyi pénzt kapok belőle ahhoz képest, hogy semmit se csinálok szerinte (februártól gyakorlatilag csak elemzésből álltak a napjaim, most áprilistól bejött a cikkírási fázis+ előadásra járok Budapestre, mivel az egyik professzorunk ott dolgozik és így tudtuk megoldani). Előző félévben egy másik doktorandusznak kellett besegítenem, akit kirúgott és az ő anyagával "dolgozhattam" tovább, pedig nem vág a kutatási területembe. A saját témámhoz elvileg lett volna projekt, de meglepő módon ebből se lett semmi, most jó eséllyel tanszéki költségre talán nekiállhatnék végre kutatni, de már egyre kevésbé bírom itt
2016. máj. 5. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Talpraesettebbnek kell lenned, ha így játszik, akkor így kell neked is tenned. Csinálj hangfelvételt egyszer a szexuális zaklatásról, fenyegesd meg feljelentéssel, hogy tényekben benne lesz, hogy egyetemi tanár molesztálja a hallgatóját stb.
2016. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonnal témavezetőt kell váltani.
2016. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Durva, mik vannak és ezek doktori iskolák?


Bad Science (Director: Darin Scott): [link]


[link]


[link]


Na tessék, egy kis labor feeling.:

[link]

[link]

[link]


Avagy.: [link]


Magyar Felsőoktatás (alsó nélkül)!

2016. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!