Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hagyjam ott az...

Mit tegyek? Hagyjam ott az egyetemet vagy inkább fejezzem be?

Figyelt kérdés

Anglisztikára járok, jövőre leszek végzős, de utálom. Eddig úgy volt, hogy majd alapképzés után megyek fordító, tolmács mesterre, de most egy csomó érv ellene szól. Pl: rengeteg irodalom óránk van és én mindig is utáltam az irodalmat. Aztán, németet tanulok minoron, de a német nyelvet se szeretem. Eddig szerettem, de az oktatás az valami szörnyű. Ja, és mesteren is ugye tovább kéne tanulnom a németet. Továbbá, a napokban tudtam meg, hogy fordító, tolmács mesterre nagyon nehéz bekerülni.

Nem tudom, hogy mit tegyek, csináljam végig már ezt az 1 évet vagy hagyjam ott már most?

Még annyit, hogy mesterképzés után el akartam volna menni egy másik suliba, teljesen mást tanulni. Ha már most abbahagynám az anglisztikát, akkor mennék oda tanulni.


2012. jún. 23. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
ezt az egy évet még csináld meg, lehet később hasznodra válik és esetleg tudsz menni mesterre is. ne hagyd elpazarolni az elmúlt féléveket. Ha végeztél, utána menj el másik suliba és tanuld azt, amit igazán szeretnél.
2012. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én így voltam pár éve a szociológiával, nem érdekelt, nem is akartam odamenni csak rábeszéltek, feleslegesnek tartottam az egészet.

Főleg a végén volt, hogy átmegyek reálos szakra, de az már pénzbe került volna így maradtam. Most van egy szar diplomám, másoddiplomázni már nincs pénz és sem a párom, sem a szüleim nem támogatják.

Mivel gondolom BA-ra jársz, így a 3-ból 2 éved ment el, így végül is végzősként sincs annyi mögötted, mint az 5 éves rendszerben. Ha nagyon utálod ne csináld, de ha befejezed, hátha jó lesz még valamire.

2012. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!