Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt a mai...

Csak szerintem volt a mai angolérettségiben egy félreérthető olvasási feladat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kirakták az egyelőre nem hivatalos megoldókulcsot, [link] és úgy gondolom, hogy a 15-ös és a 18-as kérdésre adott válaszok felcserélhetők. Végülis tartalmilag, logikailag és nyelvhelyesség szempontjából is elfogadható, nem? Ha nem, akkor honnan kellett volna a kettő közül eldönteni hogy melyiket hova kellene írni?
2016. máj. 5. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igen, de ha a hétköznapi stílustól kicsit elvonatkoztatsz akkor látszódik, hogy a 18-hoz az E jobban illik, bár az az I lehetőség szerintem mindkettőhöz olyan gagyi.
2016. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg a hivatalos javítókulcs szerint nem jár pont, akkor gondolom nem lehet majd fellebezni, ugye?
2016. máj. 5. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezni mindig lehet, inkább tényleg azzal kén inkább védekezni, hogy a 15-ös az I-vel elég értelmetlen mondat, legalábbis nem látom benne a lényeget.
2016. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az a helyzet hogy minden más sikerült, viszont ez a felcserélés nagyon rontja a százalékot
2016. máj. 5. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából engem tényleg csak az az egy dolog zavar, hogy szerintem az a 15-ös az I-vel párban egy tök értelmetlen mondat, főleg ha összenézzük a szöveggel.
2016. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ezért nem írtam oda az I-t. Nyelvhelyességileg mindkettő jó, de tartalmilag elég fura a 15-I
2016. máj. 5. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, az egy elég bugyuta mondat szóval ezt tényleg szóvá lehet tenni esetleg. Mert persze nyelvtanilag oké meg egyebek viszont teljesen értelmetlen mondat. Bár, az emelt angol már csak ilyen, nekem is voltak 2 éve ilyen kételyek.
2016. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez középszint még, előrehozottaztam
2016. máj. 5. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Oh, bocsi akkor csak elnéztem, azt énis előrehozottancsináltam szóval már régen volt :) Csak mert érdekes volt pont emiatt a félreérthetőség miatt eddig ilyennel leginkább csak emelten találkoztam.
2016. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én is most előre hozottoztam és nekem is pont ezzel volt bajom..:/
2016. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!