Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok mostanában...

Miért nem tudok mostanában nekiállni tanulni? Mit csináljak, hogy ez megváltozzon? 12/L

Figyelt kérdés

Eddig kitűnő tanuló voltam (ezt a félévet és valószínűleg az év végét leszámítva). Ettől függetlenül úgy érzem nem tanultam sokat, de azért valamennyire foglalkoztam a leckékkel, tananyaggal. Mostanság viszont alig bírom rávenni magamat, hogy leüljek és tanuljak, vagy leckét írjak. Órán is alig bírok odafigyelni, mindig elbambulok és eleresztem a fülem mellett amit a tanár mond. A jegyeim emiatt eléggé leromlottak, és nem tudom hogyan zökkenjek vissza a régi kerékvágásba. Tényleg nagyon sokat szenvedek azzal, hogy kinyissam a könyvet és elkezdjem megtanulni. Nyilván közre játszik, hogy egy kicsit sem érdekel a tananyag, de ez régen is így volt.

Tudnátok segíteni, tippeket adni nekem?


2016. máj. 7. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem valami motiváció kellene. Nincs továbbtanulási célod? Elsősorban középiskolára gondolok, hiszen neked még az lesz a következő lépcsőfok. Ha eddig kitűnő voltál, gondolom később szeretnél egyetemre, főiskolára is menni. Vagy legalább is valami komolyabb célt szeretnél elérni a jövőben. Ha még tényleg nincs meg ez a cél, akkor én a helyedben keresnék magamnak valamit.

Én pl. azután lettem kitűnő tanuló, hogy általános 5.-ben eldöntöttem, hogy 6 osztályos gimibe akarok majd járni 7.-től. Aztán a gimiben én is rontottam, nehezebb is volt, meg úgy voltam, hogy rengeteg időm van. Aztán elrepültek az évek, és 11.-től eszméltem rá újra, hogy te jó ég, 2 év és érettségizek. Akkor megint hajtottam, mert tudtam, hogy jogra szeretnék majd jelentkezni. Engem csak ez motivált akkoriban. Na, meg persze az, hogy szerettem volna, ha büszkék lennének rám a szüleim.

Hála Istennek elértem a célomat. Kívánom neked, hogy te is érd el a Tiédet! :)

2016. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!