Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi (? )

Történelem érettségi (? )

Figyelt kérdés

Az idei töri érettségin volt az a szegénységi feladat (11-es). Én szerintem egyáltalán nem volt egyértelmű a feladat és azon belül 2 váalszt én elrontottam a hivatalos megoldókulcs alapján. Az osztály fele azt választotta hogy stagnál a másik fele pedig csökken... illetve szerintem a az utolsó válasz sem egyértelmű. Ilyenkor lehet fellebbezni, hogy nem volt elég egyértelmű a feladat, vagy bármit lehet ezzel kapcsolatosan csinálni?


feladatlap: [link]


megoldókulcs: [link]


2016. máj. 7. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa volt egy olyan feladatban, ami a szegénységről szólt, a szegénységi küszöböket taglaló grafikonhoz kapcsolódó kérdésben olyan válasz, hogy attól függ, mit tekintünk szegénységi küszöbnek. Meg tudom érteni, hogy ez miért lehet helyes válasz, de nekem akkor is az a logikus, hogy ha az átfogóan, hogy mennyi a világ szegényeinek a száma, akkor nem az számít, hogy melyik szegénységi küszöb alá sorolható be, akkor is szegénynek számít. Szóval ez itt némiképp ellentmondásos a fejemben, de hiszek a megoldókulcsnak, nem is érdekel a töri érettségi, mert nem számít nekem ez az eredmény a felvételibe, tehát megnéztem a megoldókulcsot, és vállat vonva ugrottam is át a feladaton.

De nekem is ez a két válasz lett rossz a feladatban, szóval számomra ezek szerint biztosan nem volt egyértelmű. De legalább a hétfői szövegértés jól sikerült..

2016. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is ugy gondolom, hogy ha egyszer megvan adva egy grafikon akkor miert ez a valasz?! :)

Nekem viszont szamit...es kitudja mennyire szamit ez a 2 pont majd...azert sokat tud erni :)

2016. máj. 7. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
pontosan... Nagyon furi volt nekem is ez a feladat..
2016. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
és nekem fontos lenne a töri érettségi tehát teljesen megértelek kérdező..
2016. máj. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, a tanárok sem voltak megelégedve ezzel a feladattal, nem világos, mi miért a jó megoldás. Ugyanakkor még nem hallottam a Történelemtanárok egyesületétől panaszt.
2016. máj. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ezen a kettőn gondolkodtam.

Nekem jó lett mind a 2.

Azért jelöltem, hogy csökken, mert megnéztem a 3 sávot (3 különböző kereset sávját), ebből 2 csökkent, a legfelső, legmagasabb kereslet pedig nagyjából ugyanannyi maradt. Ebből gondoltam, hogy ha 2 csökken, 1 stagnál, akkor inkább csökken.

A másik pedig 1. nagyon nem értek a grafikonokhoz, úgyhogy nem igazán tudtam leolvasni, hogy most mennyi is lenne, 2. logikusan próbáltam gondolkodni, megkérdeztem magamat, hogy "szerinted mennyi szegény van a világon?" így abból indultam ki, amit gondoltam, hogy "attól függ, mit számítunk szegénynek". Ha Bill Gates-hez mérjük magunkat, akkor mindenki szegény kb, de ha egy átlagkeresethez, mondjuk havi nettó 200ezerhez, akkor is más eredményt kapunk.

:)

2016. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én emelteztem, de láttam a feladatlapot. A stagnál vs. csökken vitánál számomra azért csökken a válasz, mert habár a számuk stagnált, a föld népességéhez képest _arányosan_ csökkent (nem tudom, mennyivel nőtt a népesség 1981 és 2008 között, de ha pl. '81-ben 5 milliárd emberből 2,5 milliárd szegény, az 50%, 2008-ban viszont 7 milliárdból csak ~36%). A másik kérdés szerintem se volt ennyire egyértelmű, de mivel az első kérdésben az abszolút szegénységre kérdeztek rá, abból ki lehetett indulni, hogy vannak "fokozatok", amiket figyelembe kell venni.
2016. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy fellebbezés kapcsán beszélj a tanároddal, vagy esetleg más tanárokkal és szerintem az ő segítségükkel döntsd el.
2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem nekem ezek jók lettek es az utolsó számomra egyszerű volt, mert a második diagramhoz az volt írva alá, hogy különböző szegénységi korlátok, vagy valami ilyesmi, de pont az ami utalt az utolsó kérdésére, ugyh szerencsére nekem ez jo lett. Amúgy 45/40 lett a tesztem..:/
2016. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!