Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségi holnap,...

Emelt töri érettségi holnap, akik mennek! Mennyit készültetek/mennyi készüléssel lehet elérni 70%-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyi időt fektetett bele a dologba és hogy szerintetek, ha kb mindenről van fogalmam, de messze nem tudok mindent, attól még lehet-e 70%?

(nyilván most már nem nagyon tanulok, csak érdekel, ki mit gondol)

Köszi előre is a válaszokat! :)



2016. máj. 3. 18:25
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
89%
Hali, na milyen lett? :) Én nem szeretnék tippelni még, várom a megoldásokat, nekem volt fogalmam egy-két dologról, de az kevés, 80%-ot szerettem volna elérni még az elején, de most már az messze nem lesz meg. Reménykedjünk azért, hátha :D
2016. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

hát én előtte levő 2 nap kezdtem el rá tanulni (hétfő délután meg kedd délután), jó pár korszakot nem tudtam átnézni, de ami fontosabb azt igen (pl. 19-20. század).

szerintem nagyon nehéz volt az első rész, ahogy feltették a kérdéseket... meg az csomó hülye forrás, amiből semmit nem lehet érteni, hát jól van mondom :D

az esszé témák szerintem nem voltak rosszak, bár muszáj volt egy olyat választanom, amit nem néztem át, de az atlasz segítségével összehoztam valamit.


én abban reménykedem, hogy a szóbelivel fel tudok rajta húzni, de azért 70%-ot jó lenne elérni, vagy még kicsit többet is.

2016. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ja és neked hogy ment? :)
2016. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, a szóbelivel ugye nagyon fel lehet húzni a törit? Én is emelteztem, de elcsesztem főleg az első részt :/ Most abba reménykedek, hogy lesz olyan 40 pontom, és már ma elkezdtem készülni a szóbelire (ott ugye a max. pont az 60) azzal ugye így eltudok érni egy olyan 50-60 %-ot?
2016. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, h kb. 40%-ot tudsz javítani szóbelivel. Én is olyan 40 pontot saccolok, mert az első rész nagyon rossz lett, az esszéimet meg félek, hogy lehúzzák... Szóval ja.

Én szeptember óta készültem, majdhogynem napi szinten. Jó, nem mindig úgy, hogy vért izzadva tanultam, de igenis elővettem, nézegettem, olvasgattam, térképeztem, feladatokat oldottam... Sajnos úgy érzem, hogy kár volt, mert ilyen sz*rra tanulás nélkül is meg tudtam volna írni. Bocs, amiért nem fogalmaztam túl szabatosan.

2016. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Sziasztok, én eléggé elkeseredtem. :( Ma átnéztem, iszonyat sz...lett. Ma simán eszembe jutott, hogy mit kellett volna írni, volt olyan kérdés ami nagyon egyszerű volt, de félreolvastam....A szóbelire megvettem egy kidolgozott könyvet az elég? Szerintetek lehet szóbelin 100%-ot elérni, vagy ilyenbe ne is bízzak?
2016. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
Hali. :) Első vagyok. Igen az első rész..Utólag kicsit mosolyogtam azon, hogy mit kellett volna írni néhány helyen, de szerintem sokan így vannak ezzel. :D Az igaz, hogy izgulunk is meg minden. Úgy indultam neki, hogy ha épp valami nem jut eszembe, akkor is legalább próbálom kikövetkeztetni vagy próbálok hallgatni a megérzésemre. :d EZ nem mindig sikerült, biztos azért, mert sokszor azt gondoltam, hogy a kérdéseknek van valamilyen "hátsó szándéka" és lehet, hogy nem is az a jó, amit én logikusnak tartok. :D fogalmam nekem is volt kb. minden témáról, csak nem vettem át többször. Párszor leragadtam egy-két témánál, mert hát khm. az épp jobban érdekelt, de mindegy most már. :) Tehát azért volta amiben kicsit részletesebben elmerültem.. Az esszékben reménykedem még, hogy talán ott sikerült elérnem többet. na meg a szóbelinél. Nem tudom, hogy a max pontot megadják-e, ha nagyon odateszed magad. Én nagyon remegős vagyok meg izgulós, de szerintem, ha valaki tud nagyon valamit, remegve is lehet folyamatosan beszélni. :D Próbálj meg érdekességeket is odaírni a többihez szerintem és tudj róla folyamatosan, érthetően, érdekesen beszélni. Tehát a lényeg szerintem, hogy a tanár ne könyökölve, unott fejjel bámuljon a semmibe rajtad keresztül..De ha plusz dolgokat írsz még oda, akkor mindenképpen megbízható forrásból legyen. Szerintem ennyi. :) Aztán hajrá mindenkinek! :)
2016. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a tegnapi vizsga jóval nehezebb volt,mint az előzőek. Általában a I. részen lehet könnyen, biztos pontokat szerezni,de itt már a legelső feladat is... Görögök,rómaiak sehol.:( 1848ról és a refomkorról semmi:(

Én imádom a történelmet,2 évig fakultáltam és rengeteget készültem a Száray és a segédkönyvekből,minden forrást elolvasva,az emelt kisértettségit játszva megírtam de ez..A gazdaságtöri sajnos a számomra a legkevésbé érdekes és nem is számítottam rá,hogy ennyire erőltetni fogják. Ráadásul az a sok "az egyik betűjel kimarad" még a jó tippelés esélyét is megtizedeli. 80%-ot számoltam a megoldókulcs alapján de ezt az esszé még bőven lehúzhatja.

A szóbelivel nekünk azt mondták,hogy "nagyon keveset" lehet javítani,így fent említett 40% kicsit soknak tűnik,bár jó lenne...

Elkent a dolog nagyon,hiszen az állami ponthatárt nem befolyásolja ha átlagban kevésbe jó dolgozatok születnének..:(

2016. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Az emelt töri max pontszáma 150 pont. Ebből 90 az ìrásbeli, 60 a szóbeli. Nemtom ki verte át a fejeteket h nagyon keveset lehet javítani szóbelin..... Pl angol emeltnèl 120 az ìrásbeli 30 a szóbeli . Na ott kb alig èr vmit a szóbeli.

Ja ès töri szóbelin amugy akkor lehet rengeteget javítani ha a kisujjadbol kiszopod az egèszet, ès folyamatosan beszèlsz 10 percet a tèmárol, úgy h időrendi sorrendben, szakszavak használatával mondod el a tèmát.

2016. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ez most megrémített a szóbelitől. Mivel én már 5 éve túl vagyok az érettségin (most szintemelőt tettem "csak" töriből), nem vagyok otthon annyira a témában (anno a tanárral is csak középszintűről beszéltünk), de meg tudnátok mondani, hogy az esszéket kb. mennyire veszik szigorúan? Én most végigpontoztam az egészet magamnak, így meglenne a 63%, de nem tudom, hogy ez mennyire reális... A válaszokat előre is köszönöm!
2016. máj. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!