Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri az egyetem előtti...

Megéri az egyetem előtti nyáron a középiskolás (szakbavágó) anyagokat ismételni vagy felesleges? (Angol - magyar tanári szak)

Figyelt kérdés
2016. máj. 8. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
felesleges
2016. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon megéri. Mint a Biblia óta tudjuk, az alap legyen szilárd.
2016. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha vannak hiányosságaid nem árt ha átnézed, de nem feltétlen most nyáron. Én is angol-magyaros vagyok, és pl. a morfémaelemzés általánosban nekem abszolút nem rémlett, és a magyar grammatika nehéz tantárgy, nem ártott volna ha készülök rá. Majd ha lesz mintatanterved, meg tudod nézni, hogy melyik félévben milyen tantárgyad lesz, és előre tudsz rá készülni, ha nem megy 😄
2016. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pacsi! Én is angol-magyarra készülök (ELTE) és pont ezen gondolkodtam. Szerintem érdemes átnézni mondjuk az irodalomtörténetet, úgy nagyvonalakban. Meg talán angolból egy kicsit a nyelvtani részt, mert pl. már egy éve nem járok angolra és lehet, hogy érdemes lenne átnézni a dolgokat. :D
2016. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, az angol miatt ne aggódj, az első év ilyen felzárkóztató. Vagy olyan óra mint a gimis angolóra, ahol a nyelvtanra mennek rá :) (kettes válaszoló voltam,én elsőéves angol-magyaros vagyok)
2016. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is magyar-angolt jelentkeztem :) Tudjátok már, kb hány pontotok lesz?
2016. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha sürgősen nekiállok tanulni szóbelire akkor olyan 400-ra számítok :)
2016. jún. 7. 15:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Te jó ég, én 340 körül leszek :(
2016. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs aggodalomra szükség, ha meg mégse sikerül akkor ott a többi amit jelöltél, de egy év kihagyás sem nagy probléma :) Én legalábbis végig úgy álltam hozzá, hogy ha elsőre nem sikerül, akkor jövőre az emelt angol mellé emelt magyar és az már talán bebiztosítana :)
2016. jún. 8. 15:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk az angol szóbelimet nem éreztem úgy, mintha olyan pazarul sikerült volna.. szétizgultam a fejemet és semmi nem jutott eszembe kb, ráadásul az aktív szókincsem érezhetően kisebb, mint a passzív :(
2016. jún. 8. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!