Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szerettessem meg az...

Hogyan szerettessem meg az agyammal a matekot es a tanulast?

Figyelt kérdés

20 evesen ismet nekirugaszkodom az erettseginek, es szakkozepben ket ev alatt emelt matekot akarok tenni. Hogyan tudnam megszerettetni az agyamat ezzel?

Es hogyan tanuljak? Ti hogyan tanultatok?



2016. máj. 11. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A matekot nem tanulni hanem főleg megérteni kell, rengeteget kell gyakorolni, hogy a feladatfajtákat felismerd és tudd megoldani. Emelt szinten ez még nagyobb kihívás mert szükség van az ember 'kreativitására' a dolgok átfogó ismeretére, és rengeteg szabályra, képletre.

Nagy elszántság kell hozzá. Én is úgy teveztem hogy emeltezek, de rá kellett jönnöm, hogy nekem ehhez kevés két év. Így írtam egy f#sza közepet :D

Mindenestre sok sikert kívánok neked, és főleg kitartást, talán arra lesz a legmagyobb szükséged, mert ha nem szereted a matekot nagyon nehéz lesz rávenni magad h naponta órákar tölts feladatok megoldásával.

És hogyan szeresd meg? Talán a sikerélmény fog ebben segíteni, amikor már a tizedik feladat után teljesen egyedül rájössz mit is kell csinálni, de addig sokat kell küzdeni

Ja, és emelt szinten van szóbeli, na arra lehet tanulni :S

2016. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi. Hat elszantsag az van:D es te hogyan tanultad mellette a tobbi targyat is? Hogyan osztottad be oket?
2016. máj. 11. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a matek kellett a továbbtanuláshoz, szóval az utolsó két évben az lett a legfontosabb, meg a nyelvtanulás, mert az állandóan kell.

Szóval ha a 100at nézzük az egész tanulmányomnak, akkor ebből 50 matek, 30 angol és 20 a többi tárgy. Nem mondom h jól csináltam, mert nem. Nekem ez az oszd be az időd dolog soha nem ment, és ha azt a bizonyos ötvenet tényleg mind matekkal töltöttem volna akkor jobb is lehetnék, de lusta vagyok, és nem csak a tanulásból álltam ki. A többi tárgyra az utolsó pillanatokban tanultam, vagy ami még csak nem is volt érettségi targy abból puskát írtam.

De nem bántam meg, azokra sohatöbbé nem lesz szükségem, az viszomt, hogy faktos lettem sokat segített. Még fakton az elején mindig a jobbakhoz jarkaltam h segitsenek és magyarázzák el a feladatot, az idő előrehaladtával fejlődött a logikám és kitartó kutatással és feladatok felett ücsörögéssel rájöttem a megoldás módjára és ez nekem nagyon sokat jelentett. Én voltam az aki segített és magyarázott másoknak(persze nem a csoporttársaimnak hanem a gyengébb osztálytársaknak), és ez nem kamu. Tényleg megtörténr, h az a gyerek aki általánosban hármas volt matekból és egy átváltást nem értett meg, négyes volt fakton és ötös érettségit írt. :D bocs, h ezzel traktállak, dw néha én sem hiszem el

SZÓVAL a gyakorlás és a kitartás a legfontosabb. De ha tényleg emeltezni akarsz lehet h egy magántanár sem ártana, és tényleg fontos mérlegelned h mik azok a tárgyak amikre még szükséged lesz, és tanulnod érdemes

2016. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi, remenyt adtal:DD nalam be van tervezve a fakt, egy eros gimnaziumba jarnek at, es a magantanar is biztos. Annyibol mazlim van, higy nem szeretek bulizni, igy tobb idom marad:D
2016. máj. 11. 14:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent en kettes voltam matekbol, de azert, mert egy evben kb 2 orat foglalkoztam vele:D ezen most akarok valtoztatni. 2 evet szakman toktottem, ugyhogy 2 evet nem tanuktam matekot, ettol felek
2016. máj. 11. 14:31
 6/9 anonim ***** válasza:

És milyen szakmát szereztél? Vagy ez hogy működik?

Az a két év amiatt lehet gázos, h egyből emelten akarod kezdeni. Ha jövőre veszed fel a faktot akkor nyáron járhatnál tanárhoz, hogy megalapozd a tudásod. Persze tudom nem a legjobb nyári program...

Szabad tudnom hogy melyik suliba járnál át, vagy hogy az ország melyik részén van?

Örülök, hogy segíthettem :)

2016. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sokat segitett ez a par valasz:)

Gepi forgacsolo szakmat fejezem be, de lehet be se fejezem, mert nem nagyon erdekel. Nyaron is tanulni fogok. Meg a szunetekben is. Eldontottem. Fehervarra jarok jelenleg, es pestre mennek a BME mernokinfora vagy ELTE proginfora. Persze sokan mondjak, hogy lehetetlen, de mas valasztast nem adok magamnak

2016. máj. 11. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nahát, az nincs épp a közelemben :D

Ne is add alább! Ez a legfontosabb!!

Belőlem se néztek ki sokat.

De tudod mi volt a legjobb? Látni ahogy tátvamarad a szájuk :"D

Mondjuk az ELTE és a BME tényleg nem kis falat.

Megint csak sok sikert kívánok, és ha néha eszedbejut vagy nagyon unatkozol majd, írjál, h hogy mennek a dolgok.

2016. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okes, koszi a segitseget:)
2016. máj. 11. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!