Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti is vagytok így ezzel?...

Ti is vagytok így ezzel? Hogyan kell (ene) kezelni az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Azért tettem ebbe a kategóriába a kérdést,mert részben a tanárokkal és a tanulással kapcsolatos.

Szóval az a helyzetem,hogy mostanában,már egy ideje folyton felhúz valaki,valaki mindig felborítja a napi/heti programomat.Ez még az érettségire való felkészülésben is akadályoz részben,több okból.Például van,hogy egy különórámat törlik el,amire épp pont szükségem lett volna.És mondjuk ahhoza z órához igazítottam a napom,erre kiderült hogy feleslegesen.Vagy mivel valaki "átszervezi" a programomat,nem tudom úgy beosztani a tanulásra szánt időt,ahogy elterveztem.Arról nem is beszélve,hogy ha felhúznak,akkor még tanulni se tudok úgy ahogy normálisan.Pedig az esetek nagy részében nekem van igazam.(Ezt mások is megmondják) Meg már kezdem unni hogy mndig nekem kell másokhoz alkalmazkodni.Mert mások még akkor sem változtatnak egy kicsit sem a programjukon,amikor lehetne.Ha nem életbevágó dologról van szó.Én meg mindig igyekszek úgy csinálni,hogy másnak is jó legyen.Meg van hogy aznap mondanak le valamit.Vagy ha netán úgy van,akkor kérdezik ,pl. egy tanár hogy tudok-e hozzá menni órára,mond egy másik időpontot,de nekem akkorra már van más programom.Amit már rég megbeszéltem valaki mással.Az ő programja meg olyan dolog lenne,amit vagy nem beszélt meg senkivel (nem kell senkinek azt mondani hogy : bocs,mégse.)Én meg nem mondok le egy olyan programot,ahol szükséges lenne hogy ott legyek,és amit rég megígértem,mert nem szeretem másoknak utolsó nap,utolsó órában azt mondani,hogy mégsem.Hacsak nem nagyon muszáj.Mások viszont akkor sem alakítanak a programjukon ha lehetne se.Meg utólag derül ki hogy pl. csak akkor tud igazán segíteni,mert már csak egy másik héten ér rá.Ezt például nem is mondja az illető és ha ezt tudom,akkor lehet megint máshogy szervezem a dolgaim.

Ez most amit írtam ez főleg egy emberről szólt,de egy másik emberrel (ő is egy tanárom) ugyanez van.Gyakran utolsó nap szól hogy ha valami nem jó neki,még ha tudja is előre hogy aznap valami nem jó,nem szól előre.Mondjuk mert elfelejtette hogy neki aznap mi lesz..vagy írok neki,és csak 2 nap múlva válaszol,ezért nem tudom intézni a többi dolgom,mert rá is kell várnom,hogy mit ír.


Úgy érzem én mindenkihez próbálok alkalmazkodni,de unom már hogy mindig mások programjához alkalmazkodjak.Meg,én általában időben szólok mindenkinek mindenről,nekem nem.Meg,hiába van hogy kevesebb az időm,akkor is megcsinálok valakinek valamit,mások meg nem mindig.

Hogy lehet jól kezelni az ilyet?Jelenleg épp tanárokról van szó (nem mind ilyen,csak 1-2) és velük meg nem szerencsés pont az érettségi előtt összeveszni.De az sem olyan jó hogy mindig másokhoz igazodjak.

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?


2016. máj. 11. 12:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!