Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A többlet pont a gyermek...

A többlet pont a gyermek vállalásra a gyermek még születésétől jár?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségizem és állapotos vagyok..Másodszor próbálkozunk babával ..

Az első meghalt 8hetesen a pocakban:'( Szeretnék tovább tanulni de nem vagyok hátrányos helyzetű sem kisebbségi,hogy +100pontot kapjak:\

Levelező tagozatra szeretnék menni a gyerek vállalás miatt.. Amennyiben a picinek baja esne is jár az 50 többlet pont?


2016. máj. 11. 15:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Most már nemcsak a CSOK tízmilliói miatt születnek meg emberek hanem iskolai pluszpontok miatt is. Lassan az emberkereskedelem is legális lesz.
2016. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Pl a felsőfokú nyelvvizsga is többletpontot ér.
2016. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

A középfokú nyelvvizsga is többlet pont lenne. Vagy egy okj-s képesítés vagy egy emelt szintű érettségi vagy oktv helyezés.... Nah mindegy.

Így szól a szabályzat:

"az a jelentkező, aki gyermeke gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon lévő, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesül, minden jelentkezési helyén 40 többletpontra jogosult."

Nah most, ha ne adja isten valami történne a babáddal, akkor nem fogsz a fentiek közül egyikben sem részesülni, így nem kapsz plusz pontot. Az már csak egyéni véleményem, hogy az érettségi, felvételi, vizsgák stressze nem tesz jót a terhességnek, így egyáltalán nem ideális a helyzeted. Arról nem is beszélve, hogyha fel is vesznek, nem lesz egyszerű elvégezned, ha bekerülni is ilyen kiskapukkal akarsz...

2016. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez elég durva.. Meg hát igazából, ha elhal a magzat, oda se neki ha egyszer megkapod a plusz pontokat. (Megjegyzem, nem kapod meg őket.)


Komolyan 16-17 éves korod óta rajta vagytok a projekten csak hogy felvegyenek? Nem vagy normális.

2016. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

ezért nem éri meg gyereket vállalnod, mert nem egy fix többlet pont a gyerek, hanem megszületése után egy ideig, gondolom nálatok a párod menne gyedre, mert te még arra se lennél jogosult, így csak akkor kapnál többlet pontot gyerek miatt ha épp a jelentkezés előtt születne meg pár héttel.

nem lenne egyszerűbb egy nyelvet megtanulni? gyerekekkel egyébként is csak a nyűg van, még tanulni is nehéz mellettük

2016. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Itt nem a gyerek a kérdés hanem a továbbtanulàs formája:)
2016. máj. 12. 13:20
 17/20 A kérdező kommentje:

Mellesleg ezt annyira bírom teljesen mindegy miért kérdezek ilyet 1-2normális válasz jött..

Hogy pont meg stb de senki nem érti hogy felvennének amúgy is 300pontom lazán lesz azzal már lehet menni sőtt van esély a 320ra amivel felvesznek az összes helyre amit bejelöltem .. De én a levelező t szeretném 100%ban és mindig korán szerettem volna babazni ennyi :) de mivel az embernek folyamatosan képeznie kell magát ez gyerek mellett sem állhat meg

2016. máj. 12. 13:37
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsga, emelt érettségi szóba sem jött, mint plusz pont forrás? Mondjuk az a 300 pont sem túl vaskos, azért a +40ért meg kár egy gyerek, az emelt szintű érettségi +50.
2016. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy..


1. 320? Most komoly? Mondjuk így már értem, hogy miért akarsz 17-18 évesen gyereket. Bravó!


2. Ugye tudod, hogy az anyaság nem csak abból áll, hogy "babázol"?

2016. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

300 pont? Én kicsit elszúrtam két érettségit, és így lesz 459. Eredetileg nem akartam megszólalni most, de 100 pluszpontot szerinted csak akkor kaphatsz, ha kisebbségi vagy hátrányos helyzetű vagy? Az milyen értelmi és érzelmi érettséget tükröz, hogy az jár a fejedben, hogy ha a kisbabádnak baja esne, meglenne-e a többletpont?

Így akarsz gyereket? Hogy egy esetleges abortusz esetén is a pluszpontokon jár az eszed? Miért nem tanulsz? A gyereket megcsinálni negyed óra, van még egy csomó időd napközben; akkor miért nem tanulsz?

Tényleg ne sértődj meg, korodbeli vagyok, vagy talán egy évvel idősebb, de nekem és a többségnek nagyon nem ez a taktikánk.

2016. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!