Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztás előtt állok és...

Pályaválasztás előtt állok és egyszerüen fogalmam sincs, hogy hogyan tovább. Milyen szakra lenne érdemes majd mennem? Ajánlanátok szakokat?

Figyelt kérdés
Még egy évem van a középiskolában, társadalomtudományok szakon vagyok és nem tudom, hogy milyen szakra lenne érdemes mennem a suli után. Főként nyelvekből, történelemből, földrajzból, pszichológiából, irodalomból vagyok jó. Érdekelnek a hírek, a kultúrák, a riportok, a magazinok, a történelem meg a földrajz és a nyelvek is, főként az angol. Milyen szakra lenne érdemes majd mennem, amivel biztos állásom lesz és megtudok élni? Ajánlanátok szakokat?

2016. máj. 15. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Amikre érdemes most menni azok inkább a reál szakok, de a leírtak alapján azok nem tetszenének és valószínűleg nem annyira mennének neked.

Amik a leírás alapján inkább valók neked: pszichológia, anglisztika/germanisztika, jog, történelemszak, magyar szak, nemzetközi tanulmányok, társadalmi tanulmányok, kommunikáció és médiatudomány

2016. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Újságírás (kommunikáció és médiatudomány), tolmács szak, esetleg pedagógia. Nézz utána a ponthatároknak is, hogy mire tudsz majd felkészülni, meg gondold végig, hogy mi érdekelne jobban: ha gyerekekkel kellene foglalkoznod (akik lehetnek szemtelenek is, stb.) vagy utazgatni szeretnél (akár családtól távol), stb.
2016. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!