Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Őszi érettségire fel lehet...

Őszi érettségire fel lehet készülni emelt kémiából a kb. nulláról úgy, hogy olyan 80-90%-ot írjak?

Figyelt kérdés

2016. máj. 15. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2016. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyetemen egyáltalán nem ritka, hogy 1-2 hét alatt kell egy tárgyat közel a nulláról megtanulni, és az is van akkora anyag mint egy érettségi tárgy. Szerintem simán lehetséges, de nagyon melós. Önálló tanulás, jegyzetkészítés, ismétlés, munkafüzet kitöltés, különórák, számolás gyakorlás. Olyan mint egy teljes munkaidős állás, napi szinten kell vele több órákat foglalkozni, de nem lehetetlen egyáltalán, sőt...
2016. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a nulláról semmiképp


szerintem lényegi dolog azon múlik, hogy mennyire vagy nagy barátságban a matekkal és a számolgatással


csinálj meg egy emelt szintű érettségit, ha hozzá sem tudsz szólni akkor egy középszintűt és az alapján nagyjából megmondható, hogy állsz

2016. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egyetemen egyáltalán nem ritka, hogy 1-2 hét alatt kell egy tárgyat közel a nulláról megtanulni, és az is van akkora anyag mint egy érettségi tárgy."


Ezt azért kicsit túlzásnak érzem :). Amit egy hét alatt meg lehet tanulni az egyáltalán nem egy kemény tárgy.

2016. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzásnak szántam, ez a személyes tapasztalatom. Én is átéltem, körülöttem is átélték emberek. Persze egyetem és szakma függő ez is, valahol 6-8 vizsga van félévente. Nálunk a BME-n 4 volt a legtöbb, de azok izmosak is voltak rendesen. Volt egy tárgy amire 6 napom volt, és 700 oldalas volt a könyv, plusz a gyakorlatokon és laborokon írt saját jegyzet. Hát nem mondom, ott aztán fogyott a kávé meg az energiaital rendesen, napi 18-20 órát olvastam. Ha az sikerült, akkor egy érettségi is sikerülhet 4 hónap alatt. Szóval, egyeteme válogatja, nem biztos hogy mindenki ezt éli át, de nekem volt ilyen, csak ennyit akartam mondani :)
2016. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért egyetemen jobb esetben nem a nulláról tanulsz ilyenkor 6 nap alatt. Valamire van a szorgalmi időszak is. Mi rengeteg zh-t írunk évközben, úgyhogy nem is tudnánk a nulláról kezdeni akkor. És szerintem hiába nagy az anyag, könnyebb tanulni, ha összefüggő. A kémia érettséginél is az van, mint a legtöbb érettséginél, hogy mindenféle témába belekap, de semmit se tanít (kér számon) alaposan. Sokkal nehezebb ennyiféléből tudni egy-egy kiragadott dolgot, amit éppen számon kérnek szerintem. De nem lehetetlen, viszont tényleg "teljes munkaidős" készülést kíván.
2016. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem kell készülnöd, csak kémiára, így szerintem fel lehet készülni, bár az a 90% elég sok....
2016. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha megelégednék 70-80%-kal?
2016. máj. 16. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:
0-ról kizárt. Egy közepet meg lehet ilyen eredményre, rengeteg tanulással. A gyermekem 2 év fakultáció, plusz kemény magán tanár, és legalább 1500 megoldott feladat után 75-80%-os emelt érettségit írt, úgy hogy jó feje van. Reál érdeklődésű. Igaza van az előttem kommentelőnek, oldj meg egy közép van emelt feladatsort, két hónap tanulás után még egyet, ha van jelentős fejlődés, akkor lehet folytatni, ha nincs, akkor inkább a tavaszi időszakot célozd meg.
2016. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden attól függ mennyire megy a matek, mennyire áll rá az agyad a számolásokra meg mennyi időt tudsz ráfordítani. Ha van hozzá szorgalmad simán el lehet érni ennyit volt már rá példa.
2016. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!