Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A röghöz kötés miért csak az...

A röghöz kötés miért csak az egyetemistákat érinti?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék!

Nem akarok senkinek rosszat, NEM az a fajta vagyok aki úgy vélekedik, hogy ha megdöglik a lovam, akkor dögöljön meg a szomszéd lova, csupán kíváncsiság.


De.

Akik OKJ képzést/képzéseket végeznek, vagy a munkaügyi központon keresztül ilyen-olyan képzéseket, C, D, plusz E kategóriás jogsikat, és társait ingyen kapják, akkor nekik miért nincs ilyen szabály?


Vagyis rosszul fogalmaztam, nekünk egyetemistának miért van ilyen "szabály"?


A közeli és távoli helyeken egyedül Fehéroroszországban van hasonló megkötés, DE:


Ott mindenkinek 2 év, és az egyetemek biztosítják a munkát.


Sehol máshol nincs ilyen!!!


Nálunk meg?


Amennyi évet végzel, annak a DUPLÁJÁT kell itt letöltened.


Csak én érzem azt, hogy ezt kb. olyan, mint valami börtön vagy házi őrizet vagy hasonló?


Egyáltalán van ilyen MAGYAR jogszabály, ahol valaki egy ilyen "szerződést" komolyan vesz?

Gondolok itt arra, hogy ha elvégzem az egyetemet és külföldre pattanok, akkor milyen paragrafust sértek meg?


Lehet, hogy én vagyok extra buta, de nem egyszerűbb lenne a magyar munkavállalóknak jobb körülményeket és több fizetést biztosítani, mint, hogy még 18-19 "gyerekként" valamit kötelezően aláíratni, csak mert szegény gyerek tovább mert tanulni és nem bővítette az amúgy és extra sok buta ember társaságát?


2016. máj. 16. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről nem a dupláját kell ledolgozni, hanem ugyanannyi félévet, ahányat igénybe vettél (még 2012-ben az eredeti szerződésben szerepelt ez a duplája dolog, de 1 évre rá módosították, ami visszamenőleg is érvényes). Másrészről nyugodtan megpattanhatsz külföldre, hiszen a szerződés úgy szól, hogy 20 éven belül kell ledolgozni. Tehát dolgozol egy évet, kimész, visszajössz, dolgozol még egyet stb.

De értem, hogy mit mondasz, engem is érint a téma, én sem értek vele egyet teljesen.

2016. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor valami nem stimmel, mert én egy 2014-es "szerződést" írtam alá, ahol az volt, hogy a képzési idő dupláját kell itthon ledolgozni. Ahogy írtad is 20 éven belül.

És sok hasonló kikötés.

2016. máj. 16. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy az egyetem után 20 éved van arra, hogy letöltsd.


egyébként ha pl tanulmányi szerződéssel megy az ember felsőoktatásba, akkor a munkáltató visszafizettet vele minden költséget. akkor is ha ki akar lépni onnan(amíg nincs kifizetve nem léphet ki) és akkor is, ha nem sikerül befejezni az iskolát, vagy bármi módon szerződést szeg.


egyébként jogos a kérdésed. az okj-sokat is lehetne röghöz kötni, de talán a felsőoktatás több pénzt igényel és ezért van rájuk kihegyezve ez a törvény.

2016. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
és tanulmányi szerződésnél van az, hogy 4+4 év(illetve amennyit igénybe veszel), de azt hiszem 5nél több évet nem lehet aláirattatni.
2016. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most vagyok harmadéves egyetemen, de érettségi előtt emiatt nem akartam továbbtanulni. Elhiszem, hogy szinte még "gyerek" fejjel ez egy olyan dolognak tűnik, hogy úristen de gáz meg rablánc stb. De sajnos túl kell látni a saját problémáinkon. Az összefüggésekhez elég megnézni az ország lakossági mutatóit. Évről évre egyre több a nyugdíjas, értéktermelő munkát pedig csak az emberek kisebb része végez. Nem szívatni akarják a fiatalokat, de sajnos nincs meg a keret arra, hogy ingyen képezzenek ki 4+ éven keresztül diplomásokat, akik máshol fogják tolni a szekeret.


Ez van, de az egyetem amúgyis már az újgazdag gyerekek játszótere lett (sajnos). Szerintem nem olyan vészesek a feltételek, dönthetsz, hogy ledolgozol itthon megadott évet (külföldre amúgy sem pályakezdők kellenek), vagy kimész és egyébként egy jobb gazdasággal rendelkező országban pár hónap alatt röhögve megkeresed a kifizetendő pénzt. De mostani állapotban ennyit bír el az ország.


Más kérdés amit írtál, a jogsi azért jóval kevesebbe kerül ezért arra biztos nem fog vonatkozni, az OKJ-sok is kevesebbe kerülnek, és azokból több van, ezért nem fognak annyira hiányozni az országnak mint mondjuk egy anyagmérnök.

2016. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!