Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiai, és biológiai,...

Pszichológiai, és biológiai, kémiai könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pszichológusnak akarok tanulni, és már a nyáron el szeretnék rá kezdeni tanulni.

Most fogok menni nappali tagozatos érettségi felkészítőre.

Biológiából, és Angol nyelvből szeretnék emeltetszintet.

Szóval tudnátok nekem ajánlani könyveket, amikből egyetemen is tanulnak? Illetve egyéb hasznos könyveknek, cikkeknek is nagyon örülnék. Meg miből érdemes még tanulni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 17. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Emelt bioszra én főként a Mozaikosból tanultam (mert tudtommal azt használják a legtöbben). Maga a könyvsorozat jó volt, de az érettségire felkészítő kétkötetes összefoglaló elég gyengécske, átrágtam magam rajta, de így utólag azt nem ajánlom.

Mellé bizonyos részeket hozzáolvastam a Berend-Szerényi féle könyvsorozatból, amit a tanáraim az egyik legrészletesebb könyvnek tartanak, én is szeretem.

Írásbeli előtt átfutottam a Nagy Etele-féle, követelményrendszeren alapuló jegyzetet, az is jó kis összefoglaló.

Szóbelire még átnézem a 130 tétel biológiából az emelt szintű szóbeli érettségire című könyvet. Ezt nemrég kezdtem, de nekem tetszik.

Ennyi szerintem az érettségire bőven elég.

2016. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. máj. 18. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A 130 tételes tényleg nagyon jó!

Egyetemi dolgokkal még nem érdemes foglalkoznod, az érettségire koncentrálj ^_^

2016. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi! :)

Összegyűjtöttem pár könyvnevet, majd még jobban utánajárok, és megveszek párat, szabadidőmbe meg majd olvasom őket.


Illetve tudnátok ajánlani nekem olyan könyveket, amiből magyarra!, matekra!, törire! tudnék készülni(Fontos lenne számomra)? Azokból is jó lenne egy középszintűt tenni.

2016. máj. 18. 13:46
 5/8 anonim ***** válasza:

én a közepeimre a korábbi feladatsorokat megoldva tanultam, főleg mateknál volt ez hasznos, aztán átnéztem újra ami nem ment.

töriből a könyvben lévő forrásokra helyeztem olyan hangsúlyt amit előtte sose, hogy megértsem a szöveget, de azt úgy ahogy van megtanultam, mármint a könyvet. meghát a feladott tételeket, feleltünk mindig.

magyarból a tételeket tanultam, amikből szintén folyamatosan feleltünk is, írásbelire meg közben megtanultam a novellaelemzés szempontjait, mindenképp azt akartam választani mert könnyű, a többi részére meg nem nagyon lehet készülni mert szövegértés, de abból is megnéztem a korábbiakat hogy milyen jellegűek.

2016. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! :)
2016. máj. 18. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Kémiára semmi szükséged, abszolút nem kell a pszichológia képzésre, az érettségit se fogadják el belőle. Először valóban készülj fel az érettségikre, mivel elég magas a ponthatár, fontos, hogy minél jobban teljesíts. Ha túl leszel az érettségin, akkor elkezdhetsz olvasgatni, de nem érdemes előre tanulni, mert még nem igazán sajátítod el addigra a kritikai szemléletet.
2016. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm ismét! :)
2016. máj. 19. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!