Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor mire jó az érettségi?

Most akkor mire jó az érettségi?

Figyelt kérdés
Vissza akarok menni estire suliba leérettségizni, de az ősök folyton leakarnak beszélni róla, hogy minek, ugyanott vagyok állásnélkül, ugyanúgy tesztet kell írni gyárakba és ezzel jönnek. Ha pedig megemlítem nekik a fősulit akkor meg " Ó persze!" szöveggel jönnek. Már 5 éve vagyok munka nélkül és már kész depisnek érzem magam.
2016. máj. 19. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Menj és tanulj! Lefogadom, hogy a szüleid sikertelen emberek, már elnézést, nem megsérteni akarlak, de általában ilyen jellegű emberektől jönnek ezek a lehúzások. Van egy ismerősöm, akinek az apja azt akarta, hogy nem menjen egyetemre, mert az semmire való dolog (attól tekintsünk el, hogy gyakorlatilag majdnem minden, amit nap-min nap használ a tanulásnak és egyetemi embereknek köszönhető), hanem dolgozzon (hisz csak a kétkezi munka ér bármit is...). Az ismerősömnek volt annyi esze, hogy ne hallgasson rá. Azóta már végzett is és ugyanott dolgozik ahol az apja, csak hogy ő gyakorlatilag az apja főnökének a főnöke kétszer annyi bérért. Szóval érted... Tanulni, különösen annyit tanulni, hogy annak látszata és eredménye is legyen borzasztóan nehéz. Épp ezért azok az emberek, akik nem veszik a fáradtságot csak azt látják, hogy azt a kis időt, amit rá áldoztak elpazarolták, hiszen nem lettek általa előrébb. Ebből tévesen úgy ítélik meg, hogy marhaság tanulni. És ez az a pont általánosságában, ahol az átlag ember tönkreteszi az életét és sikertelen lesz és olyan ormótlan szinten dől belőle a negativitás, hogy még a saját gyerekét is képes tönkretenni vagy épp megvonja tőle azt a motivációt, ami ahhoz vezethetne, hogy haladjon az életben előre.


Ha megcsinálod és megtanulgatod a dolgokat, akkor lesz egy szélesebb látóköröd, egy nagyobb és átfogóbb tudásod úgy mindenről, mint eddig. Különösen a matekot emelném ki, itt sem azokra a gyengeelméjű emberekre kell hallgatni, akik azzal jönnek, hogy mikor fogom használni a függvényeket meg miegymás. A matek azzal a sok dologgal az elmédet, a gondolkodásodat, a kreativitásodat fejleszti. És ez nagyon fontos az életben. Ezenkívül nyilván nagyobb eséllyel fogsz munkát is találni, mint a 8 általánossal. Több munkakört betölthetsz és ha nagyobb tudással, magabiztosabban állsz oda a lehetséges munkaadód elé, nagyobb eséllyel is vesznek fel.

2016. máj. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az első is írja, apám szintén ilyen csak a kétkezi munka neki a munka, így lett nevelve anno. Aki meg vitte valamire az mind tolvaj szerinte. Persze benne van a jó szándék, de ahogy minden vállalkozás életében eljön egyszer úgy nála is eljött az a pillanat, hogy említettem neki, bővíteni kéne a vállalkozását és alkalmazottakat felvenni, mert a rengeteg munkára nincs elég kapacitás, akkor ő visszahőkölt, hogy ő nem akar ezzel foglalkozni meg nem is ért hozzá és hagyjam ezzel, meg ne szóljak bele az ő dolgába. Ha nyitottabb lenne most egy jól menő vállalkozást vezethetne, helyette elment alkalmazottnak egy ilyen alapon működő céghez. Csak, azért írtam le ezt, hogy megértsd vannak korlátolt emberek, akik saját maguknak szabnak korlátot.
2016. máj. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Arra jó hogy legyen egy kib***ott érettségid, amivel el tudsz menni fősulira vagy pedig egyetemre, hogy legalább esélyed legyen egy jó életre, jó munkára, és ne futószalag mellett dolgozz. Hogy a gyerekeidnek, családodnak jó élete legyen és kertes házban tudj lakni, minimum egy Suzukival. Hogy eltudj menni minden évben legalább egyszer egy nagy utazásra.

Na pontosan erre való az érettségi! Szóval kezd el a sulit és sz**d le a szüleid véleményét. Gondolom nem akarsz egész életedben rájuk utalva lenni. Kezd el felépíteni az életedet!

2016. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tanulj! A saját életed és boldogulásod érdekében! A kétkezi munka is munka, de egy jó képzéssel fenéken ülve sokszorosát keresheted meg! Ahol most vagy, csak az éhenhalásra elég! Tanulj szorgalmasan és sokat, és ne állj meg az érettséginél! A többi negatív hangra pedig ne figyelj! Aki nem akarja, hogy többre vidd, nem a barátod, akár rokonod, akár nem! Aki szeret, támogat!
2016. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Azt nem mondanám, hogy sikertelenek lennének, mert nem azok, csak szerintem ők se tudják még, hogy mi lenne a jó vagy nem tudom. Én nem szeretnék gyárban dolgozni benne sokkal több minden van, ezt mások is megmondták. Egyébként legszívesebben írónak, forgatókönyvírónak mennék vagy ilyesmi pályára, mert remekül írok és van tehetségem, nem vagyok beképzelt, csak mások meglátása szerint is így van. Csak valamiért nehezen megy az álmaim megvalósítása.
2016. máj. 19. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
hát akkor irány a színművészeti vagy valami média szak
2016. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Neonhal válasza:

Kicsit későn kerültem ide, bocs. Nekem nem sikerült ezt a csodàlatos papírt megszereznem, mert anno diszkalkuliával, beilleszkedési zavarokkal küzködtem, és azokban az időkben a kicsit nehezebben kezelhető tanulókat megalàztàk, lustának, trógernek minősítve őket. Szerencsére soha, semmilyen hátràny nem ért az érettségi hiánya miatt, sőt, furcsa mód olyannal találkoztam, hogy szivatták a papírral rendelkezőt. Szóval a csak érettségi nem sokat ér (=semmit),annyi botràny lengte már körül e végzettséget, hogy a legtöbb munkáltató nem veszi figyelembe. Inkább beszélgetnek, tesztet töltetnek ki a jelentkezővel.

Annyi, hogy szar érzés, hogy "erre sem voltam képes". Persze, minden másra igen. Ha az ember csak egy kicsi állomásnak tekinti az érettségi megszerzését egy nagy cél (diploma) felé vezető úton, akkor oké, de célként kitűzni nem tudom, érdemes-e.

2017. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!