Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha befejezünk egy mondatot,...

Ha befejezünk egy mondatot, új sort kell kezdeni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene?

Ha különböző bekezdések, akkor nyilván igen, de amúgy nem.

2016. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem értem, csak régen a tanár mondogatta, vagyis úgy rémlik. Szerencsére akkor nem hibáztam.
2016. máj. 20. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor az a tanár nem olvasott valami sok könyvet...
2016. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, kétlem hogy azóta változtak volna a helyesírási szabályok. Persze manga szerkesztő vagyok, vagyis voltam egy fan-sub-nál, és gondolkodtam hogy a lektor miért nem szólt le, mivel nem külön sorba írom a bubikba a szövegetX"D És csak most jutott az eszembe:p

Mindenesetre köszönöm! Bár lehet én emlékeztem rosszul.

2016. máj. 20. 10:58
 5/8 A kérdező kommentje:
A lektorok miért nem szóltak le*
2016. máj. 20. 10:59
 6/8 BringaManó ***** válasza:

"Bár lehet én emlékeztem rosszul."

Több mint valószínű. :-))


("Persze manga szerkesztő vagyok"

"Persze"? Bocsánat, én erről nem tudtam, de már kicsit szégyellem is. :-) Ez amúgy közismert infó, vagy magától értetődően következik valamiből? :-)

2016. máj. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6.: Nyilván magától értetődő (kéne hogy legyen) hogy a mangák helyesírása annyira primitív, hogy még a "szerkesztőknek" sem kell tisztában lenniük a legalapvetőbb helyesírási szabályokkal sem. :D Már az elején gyanús volt, hogy a kérdés csak direkt trollkodás, na de itt már kezdi kissé túltolni a biciklit :D
2016. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Dehogy kellene tudnod, bocsi rosszul fogalmaztam meg.
2016. máj. 22. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!