Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia szóbeli hogy zajlik?

Emelt kémia szóbeli hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni, hogy konkrétan gyakorlatilag hogy történik a szóbeli kémiából emelt szinten? Átnéztem at oktatás.hu-n a kiadott anyagokat, témákat, csak valahogy a gyakorlatban nem tudom elképzelni.

Kihúzok egy "tételt" (feladatsort), melyen van 1) elméleti kérdés 2) Kísérlet 3) még egy elméleti kérdés vagy ezek külön vannak? Ha elvégzendő kísérletet húzok, van előtte felkészülési idő, a kísérlet előtt, illetve az elvégézs alatt jegyzetelési lehetőség? A feladatokat választott sorrendben oldhatom meg/adhatom elő? (Tehát pl kezdhetek kísérlettel, majd 1-s válasz, 3-s válasz, vagy ennek fix sorrendje van?) Köszönöm előre is!



2016. máj. 20. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Választasz egy borítékot, abban lesz benne az A, a B, és a C tétel is, tehát nem kell majd külön-külön húzni, vagyis egyszer kell húzni, nem háromszor. Tetszőleges sorrendben haladhatsz. Amíg te kidolgozod a tétel részeit, addig az előtted lévő mondja felfelé a tételt. Nálam például pont emiatt nem is figyelték, hogyan végzem el a kísérletet. Oldalra voltak húzva padok a teremben, arra voltak kikészítve az anyagok és az eszközök. Kiválasztottam a megfelelőket, és elvégeztem a kísérletet. Közben az előttem lévő felelt, tehát nem figyelték hogyan csinálom. Természetesen a tapasztalatokat majd el kell mondanod, ha kiülsz mondani. Az "A" tétel nem egy elméleti kérdés, hanem egy konkrét téma, amit ki kell fejteni. Például a kén szerkezete, tulajdonságai, oxidjai, vegyületei, melegítése során bekövetkező változások és ezek magyarázata. Ehhez egyébként vannak kérdések feltéve. Tehát vannak kérdések, amikre kíváncsiak, és a kérdések alapján kell kidolgozni a tételt. Van egy kísérletes tétel, valamint van még egy tétel, ami általában egyetlen gondolkodtató kérdésből áll.
2016. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves 1. válaszoló, minden kérdésemre választ kaptam! :) Remélem jól sikerült a Tiéd, amikor volt :)
2016. máj. 21. 00:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehetett külön egy kis sarokban kísérletezni, amikor feleltél ott előttük kellett megcsinálni, és csak egy lehetőség volt. Persze ezek nem olyan nehéz kísérletek. :) Hajrá! Ha elvégzendőt húzol kesztyűt akkor is húzz fel, ha semmi olyan anyag nincs, ami "veszélyes".
2016. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014-ben voltam és 50 pontos lett. Sok sikert neked is! :) Első válaszoló voltam.
2016. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 huh, szuper, gratulálok!

#2 köszi neked is a választ, meg a hasznos tanácsot!

2016. máj. 22. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!