Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2016 májusi matek érettségire...

2016 májusi matek érettségire tippek? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Milyen típusú feladatok fordulhatnak elő idén? Gyakorláshoz Trükk - jó tanács? Sajnos nem áll túl közel hozzám a matek,szóval tartok is tőle milyen lesz. Előre is köszi

2016. ápr. 24. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert de rngem is erdekelnek a tippek
2016. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
oktatas.hu-n fenn van az eddigi összes írásbeli érettségi feladatsor, közép és emelt szinten is. Olyan típusú feladatok lesznek. Oldj meg amennyit csak tudsz!
2016. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Melyek azok a feladatok amikre úgy mond több időt fordítson az ember?(nyilván attól is függ mi megy és mi nem,de hogy feladattipusok közül?)
2016. ápr. 24. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért kérdezel olyat, amire aztán leírod a választ? Természetesen azt kell gyakorolni, ami nem megy.
2016. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Függvénytáblázat! Főleg akkor, ha nem vagy túl erős matekos, abból nagyon sok mindent ki lehet nézni. Mindig írd le az adatokat, számításokat, mert ezekre mind részpontokat adnak! Mindenhova írj valamit, mert a rossz válaszért nem vonnak le pontot, és lehet, hogy 1-2 pontot kapsz a feladatra, ha van benne helyes adat.

Valószínűség-számítás szerintem lesz benne, egyre több van. Töltsd le az előző évek érettségi feladatsorait, oldd meg, aztán nézd meg a megoldókulcsot.

2016. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kombinatorika, koordinátageometria, térgeometria, valószínűségszámítás: ezeket mostanában nagyon sokat láttam benne.
2016. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként lassan össze sem hasonlíthatók a korai matek érettségik az újakkal. Nem kell belém kötni megcsináltam mindet mert én is készülök és ezt tapasztaltam.


2016? Én nehézre számítok. Szerintem a trükköket meg tudod tanulni, ha megcsinálod az előzőket. Még egy hét, csináld meg a 2015 május/októbert mindenképp mert annak nehézsége közel áll majd a 2016-hoz.

Ami nem ment feladat felírod és megnézed azt az anyagot a tankönyvedben, füzetben, neten, utána újra megoldod. Feladatok megoldása közben lapozgasd a függvénytáblázatot, hogy tudd mi hol van. Illetve nem árt egy jó számológép, ami tényleg nagyon sokat tud segíteni.


Nekem ilyen van: Victoria GVT 991 (legjobb benne szerintem, hogy törteket is tud kezelni, és visszaírja tört alakba a nem egész számokat, ha tudja)


Remélem segítettem!

2016. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!