Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan nyelvvizsga kombinác...

Van olyan nyelvvizsga kombináció, amelyiknél megúszhatom a hallott szöveg értését?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy pl. Az egyiknél a szóbelin van a magnóhallgatás, így ott az írábelire megyek el. A másiknál meg az írásbelin van a magnóhallgatás, tehát ekkor a szóbelire megyek el.
2010. ápr. 10. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudod megúszni. De ha a többi megy, akkor abból se lehetsz olyan rossz, hogy a minimális pontot ne érd el. Egyébként a hallgatás az írásbelin szokott lenni.
2010. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Telcen úgy emlékszem az írásbelihez tartozott, origón meg a szóbelihez. Viszont az egyik egynyelvű, a másik kényelvű, így nem tudom lehet-e párosítani. Én úgy tudom nem, de hallottam már olyat is, h most már mindent lehet mindennel. Kérdezz utána valahol:) (pl. nyelvvizsga akkreditációs központ honlapján tuti van vmi elérhetőség)
2010. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, nálunk a szóbelin volt.

Vizsga helye: ELTE BTK

2010. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én:

A szöveg kristálytiszta volt, a hangerőt mi magunk állíthattuk be.

2010. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van,csak nem akkreditált. Ahhoz,hogy olyan nyelvvizsgád legyen amit elfogadnak mind a három típusú feladatot teljesíteni kell.
2010. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A TELCE-n egyből az írásbeli után jön a magnóhallgatás, ami a szóbelihez számít. A magnó mindig a szóbelihez kapcsolódik, teljesen mindegy mit csinálsz.

Ellenben választhatsz, hogy melyik központba mennél el.

A Telcnél 3 hallásutáni feladat van. (és csak egyszer hallgathatsz, ami nem könnyű)

ECL-nél kettő, kétszer hallgathatod, ellenben az egyik feladat mindig valami kiegészítős.

Origónál nem tudom hogy van, de azt mondják az a legkönnyebb.

2010. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!