Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből. Mit...

Elegem van mindenből. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem hencegésből, de alapiskolában mindig a legjobb ügyességűk és a legokosabbak közé tartoztam. A gimiben viszont úgy érzem elegem van mindenből. Mert azt kell tanulnom, ami egyeltalán nem érdekel, és utálom. Úgy érzem a szüleimnek és talán nekem is megvannak az elvárásaim magammal szemben, és utálom, hogy hiába dolgozok keményen, sosem sikerül semmi, úgy ahogy akarom. Mit számít az a pár 5-s, aminek úgy örültem, és amiért annyit tanultam, ha valamit egyszerűen nem értek, nem sikerül valamilyen más okból kifolyólag, ha kapok egy egyest. Úgy érzem hogy teljesen felesleges volt minden, mert én nem ezt érdemlem. Talán más úgy láthatja, hogy túlreagálom, de nekem igen is számít, mert igazságtalan, hogy a nálam hülyébbek, és lustábbak és a csalók megkapják a jó jegyet, de én nem. Teljesen kikészültem, és nem tudom mit tegyek.
2016. máj. 23. 20:42
 1/5 A kérdező kommentje:
És még hozzátenném, hogy főiskolára is csak muszájból mennék.
2016. máj. 23. 20:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt tudd, hogy az érzéseid jogosak!

Masrészt beszelned kell erről valakivel. Ha nem a szüleiddel, mert érzelmileg érintettek, akkor egy iskolapszichologussal, jó baráttal, stb. Ne engedd meg semminek, az iskolának sem, hogy elrontsa az életed, hangulatod, önbizalmad, jövőbe vetett hited!

Értékes ember vagy és nem hiába küzdesz! Az élet igazságtalan néha, de akkor is menni kell tovább!

2016. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Válts iskolát
2016. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem higgadj le, és imádkozz, hogy ez legyen a legnagyobb problémád az életben. Egyrészt nem kötelező senkinek gimnáziumba járni, járhatsz szakiskolába is. De ki lehet húzni úgy is a gimit, hogy kettes vagy végig mindenből. Nem dől össze a világ ha nem akarsz tanulni. A csalók és a lustábbak megkapják a jó jegyet, megélni ebből nem fognak (tisztességes úton legalábbis). Az élet sok területen igazságtalan, de csak magadon dolgozz, ne foglalkozz azzal mások mit csinálnak.
2016. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyél remete a Bakonyban.
2016. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!