Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem abszurd,...

Csak szerintem nem abszurd, hogy valaki 10 nap alatt akar felkészülni emelt informatika szóbelire?

Figyelt kérdés

Emelt érettségi szóbeliről van szó, de ettől függetlenül szerintem a 10 nap bőven elég, még ismétléshez is van idő, főleg, hogy most más dolog nincs (se suli, se munka).


Én vagyok az, aki 10 nap alatt akar felkészülni (holnaptól 3-áig), és sokan mondták, hogy nagyon nehéz. Ezzel ki van így?

Valóban nehéz lesz?



2016. máj. 23. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
én már egyetemista fejjel gondolkozom, teljesen rendben van ez a tíz nap, középsulisként én is be lennék tojva :)
2016. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egyszer már rendesen megtanultad az anyagot, most már csak ismételsz, arra elég a tíz nap.

Ha végig bukdácsoltad vagy puskáztad a középiskolát és fogalmad sincs az egészről, akkor meg kevés.

2016. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Eszter76 ***** válasza:

Közvéleménykutatók felmérést végeznek a különböző társadalmi rétegek között, hogy ki szerint mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul.

Megkédezik a parasztbácsit, mire ő:

- Szerintem egy egész élet is kevés rá.

A butikos szerint:

- Szerintem egy 3-4 év alatt jól meg lehet tanulni.

A menedzser válasza:

- Intenzív tanulással 3-5 hónap alatt.

Megkérdezik az egyetemistát is:

- Szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

- Miért, holnap vizsga?!


Félretéve a tréfát... ha nem teljesen nulláról indulsz, akkor 10 nap bőven elég rá. DE nagyon vigyázz, hogy nehogy abba a csapdába ess, hogy "ó még bőven van idő, majd holnap elkezdem", mert akkor nem végzel. Csinálj időbeosztást, tervezd meg minden napra, hogy mit nézel át, és akkor nem lesz semmi gond. :-)

2016. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is megoldható, ha már megvannak a kidolgozott tételek és valami közöd is van hozzá, nem most látod őket először. Egyetemistaként tényleg nem tűnik akkora problémának, hogy 10 nap alatt megtanuld a tételeket főleg hogy mellette nincs is más dolgod. Ha osztálytársak, végzős ismerősök mondták érthető, hogy abszurdnak tartják, sokan ráparáznak ilyenkor hogy nincs rá elég idő. Én töriből emelteztem és kb. 2 hetet szántam rá, laza tempóban meg lehetett tanulni és még bőven volt idő ismételni is, jól is sikerült. Annyira nem vészesek az emelt szóbelik mint ahogy rá tudnak sokan parázni :)
2016. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, honnan indulsz. Ha teljesen nulláról, akkor 10 nap kevés rá, hogy megértsd a logikáját (nem egyetemistáról beszélünk!), de ha már elmentél egy emelt gyakorlatira, akkor nehéz azt képzelni, hogy nulláról indulsz. Ha érted a logikai alapokat, tisztában vagy a gépek működésével és a számrendszerekkel, megértetted a gyakorlati felkészülés során, hogy mit miért csinálsz, akkor meg tudod csinálni.
2016. máj. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!