Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbelivel mennyit lehet...

Szóbelivel mennyit lehet rontani a kémia/biosz emelt érettségin?

Figyelt kérdés
Elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy akik már túl vannak rajta mit gondolnak. Írásbeli vagy szóbeli a húzósabb?
2016. máj. 24. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon korrekt tanároknál voltam, rákérdeztek arra, amit nem mondtam el, de pontot adhattak rá, összességében nagyon pozitív élmény volt. Bioszon meg is dicsértek, végig jó hangulata volt a vizsgának. Szerintem ha tudod a tételed és nem ijedsz meg a korrekt kérdésektől, közel 50 pontot lehet kapni. Az írásbeli sokkal húzósabb, mert nincs esélyed kijavítani a hibáidat és segítő kérdéseket sem kapsz. Hajrá!
2016. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen volt az írásbelid. Pl. egy 80%-os írásbeli után matematikailag 57-86% között lehet a szóbelivel a végeredmény (az elégségeshez szükséges min. 6 ponttal számolva) Ugyanez egy 60%-os írásbeli esetén 44-73% között lehet.
2016. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az a könnyebb, amelyik számonkérési módon jobban otthon érzi magát. Van, aki beszélni szeret, és azt, ha "kihúzzák" belőle a választ / rávezetik, van, aki pedig azt, ha adnak neki egy üres lapot és békén hagyják. Az írásbeli abból a szempontból nehezebb, hogy nagyobb súlyban határozza meg a végső eredményt, a szóbeli meg abból a szempontból kockázatosabb, hogy kevesebb téma jön elő, így ha épp az a téma nem igazán fekszik, akkor jobban lerontja az eredményt.
2016. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. máj. 24. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!