Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos neked, hogy...

Mennyire fontos neked, hogy szeresd, amit csinálsz? Mi motivál pályaválasztáskor?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Későn kaptam észbe, hogy valaminek lenni kellene, 30 évesen már az motivál, hogy megéljek abból amit csinálok és, hogy lehessen vállalkozóként űzni relatív egyszerűen, ezért tanulok burkolónak.
2016. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is 30 feletti vagyok. Épp azon gondolkodom, meg kell-e ragadni egy olyanban, amit nem szeretek, vagy menjek az után, ami vonz? Megélni persze, fontos, de ezt elértem már, szerintem. Viszont úgy leélni egy életet, hogy a mindennapi munka nyögvenyelős? Nem tudom...
2016. máj. 25. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj az után, ami vonzz!

(Én is azt teszem.)

2016. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik, hogy ami érdekel, abból nem lehet megélni a mostani rálátásod szerint. Ami lehet még igaz is, de ezesetben dönteni kell: ha ez az álmod, akkor beáldozol érte mindent, és addig mész, amíg nem lesz belőle valami. Ehhez akár az is kellhet, hogy odébb költözöl egy országgal, mert ott van vele munka.
2016. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azzal is meglehet élni, jobban is keresnék, mint most, csak 10 év múlva. Sok munka és tanulás után. 30 évesen nem késő ez?
2016. máj. 25. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Orvosnak vagy papnak szerintem már ne menj :)
2016. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sosem késő! De komolyan! Nem kell temetni magad ennyi idősen, és még 10 év múlva sem lesz késő... Gondolj bele, számold ki, hány munkával töltött éved van még hátra, valószínűleg több, mint amennyit eddig töltöttél.


Ne később bánkódj, hogy nem vágtál bele. Legalább próbáld meg.

2016. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak 40 évesen már nem alkalmaznak kezdőket... Sőt sokszor a 20 éves tapasztalattal rendelkező helyett is a 20 as gyerekeket választják...
2016. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem alkalmazott lennék a végén. Önállósodom. Én is gondoltam arra, hogy 40 éves kezdő nem vonzó. Amúgy igazatok van. Több van még hátra, semhogy feladjam már most.
2016. máj. 25. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:

De amúgy milyen szakterület?

Egy haverom 27 évesen érettségi nélkül találta ki, hogy ő utasszállító pilóta akar lenni, mindezt egy kocsmázás közben... Képzelheted, mennyire kiröhögtük... 3 év múlva meg lesz a képesítése... Az én állam meg a mai napig le van esve mikor ez eszembejut, de teljes totális életmód változtatás kellett hozzá.

2016. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!