Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolci egyetemre járok és...

Miskolci egyetemre járok és 35 kreditem van, de behozták, hogy 36 kreditnek kell meglennie 1 év alatt,1 kredit miatt átrakhatnak fizetősre?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a "35 kreditem van" azt jelenti, hogy "35 kreditet teljesítettem ebben és az előző félévben összesen", akkor igen, át fognak rakni fizetősre.
2016. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés mikor hozták ezt a változást és milyen hatállyal. A változásokat általában felmenő rendszerben vezetik be, de nem mindig - és igen, ebben az esetben az 1 kredit miatt simán át fognak rakni.

Érdeklődj a tanulmányi osztályon!

2016. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen!
2016. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki hozta be?

Az, hogy kit raknak át fizetésre, törvény által szabályozott, az intézmény csak törvényesen sorolhat át, mivel a támogatást nem ő, hanem az állam adja. Tehát nem hozhat hasraütésszerűen szigorúbb szabályokat a törvénynél.

Az Nftv.-ben az az előírás, hogy az átsorolást akkor kell megtenni, hogy nem éred el 1 év alatt az előírt kreditmennyiség felét, és az intézmény által meghatározott tanulmányi átlagot nem éred el. Ha nálatok 30 kredit a mintatanterv szerinti kreditmennyiség, akkor 1 év alatt 30-at kell gyűjteni. Az intézménynek meg közzé kell tennie azt az átlagot, ami alatt szintén átsorol.

36 kredit azoknak lesz a határ, akik idén szeptemberben, és azután kezdik a felsőoktatási tanulmányaikat. Tehát neked nem.

Egyébként nyilvánvalóan igen, aki 1 kredittel a határ alatt van, azt is átsorolják, azért határ, de ezt most megúszod, mert a szabály nem így van.

2016. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!