Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvénytelenítették a bizonyítv...

Érvénytelenítették a bizonyítványomat 4 hónap után mert az iskola nem volt tudatába a jogszabálynak. Perelhető az ügy?

Figyelt kérdés
Üdv.Elvégeztem a szakács iskolát és persze a gazdaságon kívül minden elsőre sikerült átlagon felül.A sulinál októberbe lehetett pótvizsgázni ami nem jött össze a sulinak mert nem gyűlt össze elég ember rá így következő évben volt rá lehetőség.2015 első felében írtam így a pótvizsgát ami szégyen nem szégyen de nem jött össze viszont ugyan abban az évben októberben sikerült.Kiperkáltam a 20ezret.Levizsgáztam.Kezembe adták a bizonyítvány.Erre 4 hónappal később kapom a felszólítást ,hogy : érvénytelen ,mivel a vizsgáját a képzési idő befejezése után(2014.04.30) több mint egy évvel teljesítette.Ami azt jelenti,hogy a 2015 év elején tett sikertelen vizsga(ami az első pótvizsga) már önmagában sem lett volna érvényes ha sikerül.Szóval nem érvényteleníthetik főleg,hogy ez mind az ő saruk.Nemtudtak pótvizsgát biztosítani akkor amikor kellett volna azaz elhúzták nekem egy évre az egészet de mégis pótvizsgáztattak 2x.Kifizettették 2x.És kezembe adták a bizonyítványt.Elmondásuk szerint ők ezt nem tudták és az elnök szólt nekik.Ismerőseim szerint ezt nem tehetik meg mert ez az egész az ő saruk azaz perelhető az ügy.
2016. máj. 31. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez röhej
2016. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fizetős suli volt?

Akkor adják vissza a pénzt

2016. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Alapítvány suli volt és csak a vizsgáknál kellett fizetni.Aztán holnap után bemegyünk mert akkor lesz bent az igazgatónő.Ma is voltam bent megkérdezni,hogy ez mi?Hogy akkor miért vizsgáztam,kérték el a pénzt és aztán adták a kezembe a bizonyítványt.Ők ezt nemtudták.A vén titkárnő is:"az életben mi se tudhatunk mindent" ami gyenge szöveg.Ha az igazgató nő se tudott a jogszabályról és ráadásul még ők is tehetnek arról,hogy nem időben lett meg a pótvizsga mert 1 évvel később volt rá lehetőség...Vagy érvényesítik vagy adnak egy újat mert én levizsgáztam és fizettem is érte.
2016. máj. 31. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!