Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így mennyi esélyem van bekerül...

Így mennyi esélyem van bekerülni pszichológiára?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, jövőre érettségizek. Ovis korom óta tudom, hogy ezzel akarok foglalkozni, ez a legnagyobb hobbim. Államilag támogatottra szeretnék menni. Mindenből ötös vagyok, ami pszichológiára kellhet, kivéve a törit. Előző tanévben új tanárt kaptunk, akinek képtelen vagyok megfeleni. Két kezemen össze tudom számolni, hogy két év alatt hány ötöst adott a 33 fős osztályomnak összesen. Hiába tanulok estig napokon át, hiába tudom a tankönyvet és a füzetet is, mindig 3/4-et ad, esetleg 2/3-ot. 3,47-re álltam, az utolsó dogára rengeteget tanultam, fejből tudtam az egészet oda-vissza, de megint 3/4-et adott, így maradtam 3,47, amire nem adja meg a négyest, 3,5-től adná meg. Azt mondta, javíthatok, ha holnap lefelelek három év anyagából ötösre... Esélytelen, egész órán át feleltet, biztosan kérdez valamit, amit nem tudok, ráadásul egy délután alatt három évet átismételni ötösre kicsit durva lenne, főleg nála. Lenne emellé két középszintű nyelvvizsgám, egy magyar és egy angol emelt érettségim, a törit is talán tudnám ötösre, ha jófej lenne szóbelin a tanárom. Szerintetek így felvehetnek?

2016. máj. 31. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hallottál már duplázásról?
2016. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attol fugg hova mesz, debrecenbe vagy az eltere. 430-440 pont kell, nem olyan nehez. En is oda megyek most
2016. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát vagy kitűnő leszel és csinálsz két emeltet, így lesz +100 pontot és 80% körüli érettségiket vagy pontduplázol.
2016. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

megnyugtatlak, négyes lett a töri érettségim, mindegyik másik ötös, felvettek pszichológiára :)

az emelt érettségim se lett túl fényes, de ötös semmi gond.

2016. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és két közepem volt szintén, és nem dupláztam, mert nem jártam volna jobban, de ezt úgyis a felvi számolja
2016. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó, gratulálok :) Én is hasonlóan vagyok most, de ezek alapján is húzós, a központi ponthatárt is bele kell kalkulálni, ami idén 435, tavaly 420 volt.
2016. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tavalyi vagyok már, de a lényeg a lényeg hogy nem a töri érettségin múlik, hanem a többin
2016. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!