Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nyomaszt ez az egész...

Nagyon nyomaszt ez az egész felvételi, hogyan csökkentitek a stresszt?

Figyelt kérdés

Nem most érettségizek, már régen volt. "Csak" a jövőbeni terveimhez szükséges egy emelt szintű érettségi. De most hogy látom, mások milyen brutál jó eredményeket értek el, az én eredményem már nem tűnik olyan jónak. Elsőre még nem voltam ennyire elkeserdve, de most kicsit stresszes lettem. Nagyon sok munkám van abban, hogy felvegyenek, és rezeg a léc, de nagyon szeretném, ha sikerülne.

Ti hogyan küzditek le az idegbajt? :)


2016. máj. 31. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy hogy elképzelem,hogy a 90% feletti emelt érettségiket írtak jó mélyre feldugják a tanúsítványokat a seggükbe HAHAHAHAHAHAHh
2016. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát döbbenten nézem én is, hogy van, akinek nem is egy, de két 90% feletti emelt szintűje lett, ez tényleg nagyon durva teljesítmény. Én legalábbis így érzek. Tudom, hogy sokak szerint ez "elvárható", ha valakinek merész álmai vannak. De szerintem ez akkor is nagyon durva. Nem akarok orvos lenni, nem azért irigylem, hanem mert úgy várhatja a ponthatárokat, hogy hátra dőlhet és nyugodtan nézhet ki a fejéből :( De jó is lehet!
2016. máj. 31. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elmúlt évek ponthatárai nagyjából megbízható mérce, a sajt pontjaidat ki tudod számolni, nem értem, miért kellene mással foglalkozni.
2016. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem kéne mással foglalkozni, ha nem lenne nagy a verseny ott, ahova megyek. Amúgy a múlt évek ponthatárai sem sokat segítenek, mivel 428 és 456 között mozgott, és nekem kb. 445 körüli pontom lesz. Igaz hogy 456 hat évvel ezelőtt volt, azóta nem, de épp elég, ha hirtelen most lesz megint magasabb.

Talán azért is nyomaszt ennyire, mert elszaladt már az időm, sokat dolgoztam korábban, hogy most megengedhessem magamnak a felsőoktatást, és valószínűleg túlságosan görcsölök rajta, mert nagyon szeretnék bejutni.

2016. máj. 31. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudod,hogy aki ilyen brutál jó érettségit ír,az kèsőbb sikeres felnőtt lesz? Nem ez számít..hadd idézzek egy okos embert:

"Ha meg akarsz gazdagodni,éleseszűnek kell lenned. Nem feltétlen iskolázottnak,de mindenképpen okosnak,és ravasznak. Olvass, játssz,tapasztalj"

Én ezzel maximálisan egyet értek, és ha meg nézed,a nagybetűs életben is számtalanszor beigazolódott a fenti intelem. Én ezt még annyival egészíteném ki,hogy legyenek kapcsolataid,ez nagyon fontos a mai világban..szóval,nem a csak számok,vagy a jegyek számítanak az életben..vannak olyan szakmák,amikhez sokat és nagyon jól kell tanulni,mégsem fizetik meg(pl az orvosi).. amúgy meg általában akik ilyen jól érettségiznek,azok állami helyekre pályáznak, amikből kevès van(kevesebb mint ahány zseni érettségiző),esetleg ösztöndíjra,vagy külfóldön szeretnének később tanulni,és oda kell a kiváló bizonyítvány (hacsak nem akarsz több 10000 eurót fizetni tandíjra). Szóval,ne foglalkozz másokkal ilyen szempontból, foglalkozz magaddal :)

2016. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!