Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem értem az ötös...

Chana Tszurb kérdése:

Miért nem értem az ötös számrendszert?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy ha valaki azt mondja, hogy mennyi az értéke kettő és utána nyolc nullának, akkor gondolkodnom kell rajta. Vizuálisan látnom kell a nyolc nullát vagy le kell vizuálisan magam elé írnom azt és gyakorlatilag az ujjaimon számolom a nullákat és vele együtt az értéket. Tehát kettő után hat nulla az kétmillió, utána hét nulla az húszmillió, utána nyolc nulla kétszáz millió, stb. De már ahogy ezt leírtam, már azon is gondolkodtam, hogy a húsz után kétszáz fog következni nullák szempontjából. Erre van valami tipp esetleg orvosi válasz, hogy mitől lehet ez?

2016. máj. 31. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol itt az ötös számrendszer?
2016. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van!

Nem is csodálom, hogy nem érted az ötös számrendszert, hiszen ez a tizes!

2016. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
:) barátom, előbb meg kellett volna nézni mi az az 5 ös szárendszer, és csak aztán nemérteni, mert ennek nem sok köze volt hozzá
2016. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:

Ezek inkább nagyságrendek / prefixumok, de semmiképpen sem 5-ös számrendszer.


Nem érzem problémának amit leírsz. pláne orvosinak. Valószínűleg ennél nem lehet jobban 'érteni', mint hogy sorban kiszámolod.


(Nem kérdezted, de egy jobb számolási módszer, hogy ha valaki azt kérdezi tőled, hogy mennyi 2 * 10^8 (kettő és utána 8 nulla) akkor _először_ az 1 és utána 8 nullát számolod ki, és _utána_ szorzod meg kettővel. A nagyságrendeket meg megtanulod: 3 nulla ezer, 6 nulla millió, elég ez a kettő. Így gyorsan megy.

(Szvsz egyáltalán nem fontos, hogy gyorsabban menjen és ne az ujjadon számold))

2016. máj. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Nyugi, néha nekem is utána kell számolnom.
2016. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!