Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után van értelme...

Érettségi után van értelme diszkalkulia tesztet csináltatnom?

Figyelt kérdés

Matekom éppen hogy kettes lett. (27%)

Mondjuk németül írtam, mert kéttannyelvűbe járok (nyelvi előkészítő) így a választott idegen nyelven (német) legalább 2 tantárgyból idegen nyelven kell érettségiznem.

Ha magyarul írtam volna sem lett volna jobb, úgy hogy teljesen mindegy.

A lényeg a lényeg, hogy rengeteg tünet jellemző rám. Gyakran számolok az ujjaimon, nehézséget okoz a feladat megértése, ha az időt kell megsaccolni, gyakran órákat tévedek, ha belerakok egy kiló krunplit a zacskóba az rendszerint 1,5-2 kiló, a kosár tartalmát nehezen tudom megsaccolni, hogy mennyit fizetek. Ha 10 ezer alatt fizetek, akkor akkor 2-4 ezerig tévedek, ha olyan 20 ezret fizetek akkor 35-40 ezerre tippelek. Egy adott matek feladat megoldásához sokkal több idő kell (4-5X ha egyszerű, 8-10X ha nehezebb). Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha elmennék tesztet csináltatni, tuti diszkalkuliasnak titulálnának, csak hogy ez így az érettségi után van értelme?



2016. máj. 31. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb 70 ezer forint a hivatalos országos szakértő. Magán gyógypedagógushoz elmehetsz kevesebbért is, kíváncsiságból, de semmire nem mész vele. Hogy tudtad egyáltalán végigcsinálni a középiskolát és az érettségit?
2016. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha sikerült az érettségi, akkor az alapvető dolgokkal tisztában vagy, nem vagy diszkalkuliás. Amiket felsoroltál példák, sok köze nincs ehhez a "betegséghez".
2016. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor jól sejtettem, hogy semmi értelme elmenni. :D

A diszkalkuliának is vannak súlyossági fokozatai. A tünetek kb. 70% passzól rám.

Egyébként semmiből nem buktam meg. (S)irodalom majdnem 3-mas, matek 2, töri majdnem 4-es, német majdnem 4-es. (ha nem lett volna full nulla pontos egy levelem, az lett volna).

Írásbeli ennyi. Szóbelin lesz olyan tárgy, amiből 2X kell szóbelizni, azért nem kell abból írásbeli.

2016. jún. 1. 00:24
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es, nem betegség még idézőjelben sem, és a leírtak kifejezetten diszkalkuliajelek, csak neked fogalmad nincs róla, hogy az mi.
2016. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A hogy tudtad végigcsinálni? kérdésem kifejezetten a matekra irányult, a többi tárgyat az nem befolyásolja (hacsak nem az évszámokat.)
2016. jún. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát valahogy segített a Szentlélek a mateknál.
2016. jún. 1. 00:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyfelől nincs értelme már, mert mihez? Nem jársz már suliba hogy felmentsenek matek alól, az érettségit is meg tudtad csinálni.

Amúgy ha sikerült elvégezned a 12 évet akkor nem valószínű, hogy diszkalkuliás lennél, mert sokkal hamarabb kiderül és sokszor buknak meg matekból. Más hogy nehezebben megy a matek meg hogy diszes vagy. Kilókat én se tudok megsaccolni normálisan, se métereket és az órával is szenvedek (analóggal) plusz a fejszámolás halálom-ezért szoktam néha az ujjaimmal is csalni, ehhez képest gazdaságin vagyok, sokat használom a matekot, nyilván nincs diszkalkuliám. Max hogy lassan oldod meg a feladatokat, de még ez se biztos, lehet csak gyakorolás kérdése.

A lényeg hogy felesleges már, mert nem számít semmibe. Ha tovább akarsz tanulni plusz pont miatt jó (tesóm diszkalkuliás kapott rá 40 pontot), de már valószínűleg késő hozzá. Amúgy valahogy ha az iskola ír egy levelet hogy disz gyanús a gyerek akkor valahogy ingyen ki lehet vizsgáltatni, amúgy fizetős.

2016. jún. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz. Amúgy meg a diszkalkulia a szakközépig fel sem tűnhet. Általánosban én is jó voltam.
2016. jún. 1. 08:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki nem tud megsaccolni valamit vagy, hogy lassan értelmezi az analóg órát, lehet, hogy a diszkalkuliásokra is igaz, de rengeteg átlag embernek gyűlik meg ezzel a baja, ettől még nem diszkalkuliás. De az, hogy bukdácsolás nélkül végigviszi a középsulit és még le is érettségizik, akkor nem diszkalkuliás. Azt meg sem említem, hogy a nehezebb feladatokat is meg tudja csinálni (ahogy írta), csak maximum több idő kell neki. Ez nem diszkalkulia!

Nem kell egyből lehurrogni mást, csak azért, mert te mást gondolsz!

2016. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

De lehet valami enyhe zavar.

Én tudok olyan embert aki elment ilyen vizsgálatra, nem volt olyan nagyon feltűnő, rossz volt a nyelvtanai és keverte a betűket és mégis megállípították, h tényleg van nála vmi gond, ha nem is diszgráfia, csak egy enyhébb valami.

Nekem is hasonló gondjaim vannak a nyelvtannal, bekeverem a betűket, vesszőket, ékezeteket és ha átolvason 10x akkor sem tűnik fel. A ceruzát is görcsösen fogom, lassan írok, lemaradok, és ráadásul nem is szépen. Elég jól olvasható, de nem szép, rendezetlen.

Az én magyar érettségimen is meglátszik :// a maximális pontot vesztettem a helyeírásra... ez azért elég nagy kicsesés...

Valami bizos nálam is van, de nem nézettem meg... viszont kiváncsiságból egyszer tuti elmegyek majd :)

Szerintem ennyit megér, már csak azért is h tudd, másnak nem feltétlen kell. Legalábbis én így látom.

2016. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!