Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban, ha hiányzol...

Felsőoktatásban, ha hiányzol orvosi igazolast adhatsz?

Figyelt kérdés
2016. jún. 1. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, de nem kell ezzel vacakolni, csak ha pl. katalógusos a tárgy és emiatt lépnéd át a megengedett hiányzást.
2016. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adhatsz csak senki nem kéri, az utcán is osztogathatod ennyi erővel. Saját felelősséged, hogy bemész e, vagy sem, és ha nem tudsz ezt hogyan tudod elintézni, de alabevtően szabályozva nincs ilyen iagzolsásodi. Ezek alól kivétel a vizsgamulasztás, ahol ha elfogadják HKR-ben fel is van tüntetve, hogy milyen esetekben lehet érvényes.
2016. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehetett, abszolút nem érdekelte a tanárt, hogy miért hiányzol.
2016. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előadásokra nem kötelező bejárni általában (bár vannak kivételek), a gyakorlatokat/szemináriumokat viszont kötelező látogatni. Utóbbinál meg szokták szabni, hogy hányszor lehet hiányozni, és annál több hiányzás esetén egyest kapsz a tárgyra, nem tudtad teljesíteni. Ez általában 2-3 hiányzás szokott lenni, ha egy hetente egyszeri másfél órás tárgyról van szó. De azért ez is tud változó lenni. Viszont egyáltalán nem érdekel senkit, hogy miért hiányoztál, nem kell igazolnod. Hogyha átléped a megengedett hiányzást, mert mondjuk komoly betegséged lett, vagy kórházba kerültél, természetesen hasznos lehet az igazolás róla, és ha olyan a tárgy/az oktató, akkor elnézik, max. valami plusz feladatot kell csinálnod.
2016. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, de felesleges

- a gyakorlatot pótolni kell (túl sok hiányzás esetén lehet, hogy az aláírást is megtagadják) - nem számít, miért nem voltál ott, nem teljesítetted a gyakorlatot, ennyi

- zh vagy vizsga esetén meg így is úgy is pót zh / pótvizsga. És nincs pót-pót orvosival sem. (Egyszer még naiv elsőévesként én is vittem be orvosit zh miatt, de a kutyát nem érdekelte, miért nem voltam ott, bevágták az 1-est. A pótzh nem sikerült, és nem javíthattam, annak ellenére, hogy nekem a pótzh volt az első próbálkozásom. Tárgyújrafelvétel lett:S

2016. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk senkit se érdekel. Max nagyon komoly betegségről fogadnak el zárójelentést, de a gyakorlatokat akkor is be kell pótolni / írásban be kell számolni róluk, hogy megadják az aláírást.
2016. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!