Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elképzelhető szerintetek hogy...

Elképzelhető szerintetek hogy idén kiugróan magas ponthatáremelkedés várható az orvosi karokra? Ahogy olvastam, sok 90% feletti eredmény lett. Magatoknak hány pontot tippeltek kb?

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Bírod a pánikkeltést, mi? :)
2016. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazán nem valószínű. Mindig van egy réteg (főleg, azok között, akik az orvosira akarnak bejutni, akik 90+%-ot érnek el mindkét tárgyból. Azon kívül sokan egy korábbi érettségi időszak valamelyik tárgyát számíttatják be - szóval elég vegyes a kép, nem kell parázni:)

Másrészt: akinek közel max. hozott pontjai vannak, annak nem is kell összetörnie magát az emelteken - szóval a 90+-osok mellé hozzászámolhatod még azokat is, akik 180-200 hozott ponttal nem szorulnak rá a duplázása.

2016. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SZERINTEM a SE-n nem lesz különösebb emelkedés.

A felvi.hu-n elérhetőek különböző statisztikák, meg lehet nézni az elmúlt években hányan jelentkeztek adott egyetem adott karára, és hogy ehhez képest milyen ponthatárt szabtak. Idén valamivel kevesebben jelentkeztek a SE-re, de általánosságban nem volt kiemelkedően nehéz az érettségi. Remélhetőleg a kettő ellensúlyozza egymást, szerintem kicsit kemény lenne egy mondjuk 440-es ponthatár... :) persze ez csak spekuláció, vagy bejön vagy nem.

Debrecen Pécs és Szeged akár emelkedhet is, tavaly elég alacsony volt a ponthatár (DE-ÁOK 409 pont), ha az érettségik átlagban jobban mentek mint tavaly akkor szerintem emelkedni fognak a ponthatárok.

A 90% feletti eredményekkel kapcsolatban csak annyit, hogy azok akiknek jobban sikerült az érettségijük szívesebben hangoztatják, mint azok akiknek kevésbé. Pláne ha mondjuk ketten kiírják előttük a 90%os eredményüket akkor már az övék mellett gagyin néz ki egy (amúgy jó) 80%.

2016. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!