Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akiket nem vettek fel az...

Akiket nem vettek fel az egyetemre: Ti hogyan éltétek meg ezt?

Figyelt kérdés
Minden vágyam az, hogy orvos legyek, viszont ez idén nem sikerült. Már a ponthatárok kihirdetése előtt is tudtam, hogy idén nem fog összejönni, mégis borzasztóan elkeseredtem utána. Látni Facebookon a sok embert, aki boldogan posztolja, hogy hova vették fel, őszintén mondom, szörnyű. Úgy érzem, mintha én sokkal hülyébb lennék náluk, hogy nem jutottam be az egyetemre (az agyam mélyén tudom, hogy ez nem igaz, főleg mert nekem sokkal jobbak lettek az érettségiem, mint nekik...)

2015. júl. 26. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem elsőre felvettek pár éve, viszont idén kibuktam, mert túl nehéz volt az infó szak. Képzelheted, hogy ezt hogy éli meg az ember. Azóta már beletörődtem, sőt utóla már bánom, hogy nem hagytam ott előbb. Azóta boldog vagyok. A kedvenc nyelveimet tanulom - köztük a japánt, és elkezdtem egy szakmát, amire mindig is vágytam. Nem kell foglalkozni a Facebook-os posztolgatókkal, lehet a fele el sem végzi. Ha meg igen, akkor sem biztos, hogy lesz állása. Nekem is vannak ilyen ismerőseim. Msc-vel nem kell sehová.

Egyébként meg nem biztos, hogy hülye, aki nem egyetemre jár. A diploma mellé nem feltétlenül dukál ész is, ezt nem egy embernél tapasztaltam. Főleg nálunk a GTK-n, ahol mindenből olyan tesztkérdések voltak a zh-n, amikre évek óta meg van a kérdés, válasz a hallgatóknak. Ehhez most őszintén, mennyi ész kell? Bármelyik szakmával rendelkezőt többre tartom.

Azt tudom mondani, hogy ne csüggedj, inkább próbáld megragadni a kínálkozó lehetőséget. Pl. tanulj érettségire többet, közben pedig legyél ápoló valamelyik kórházban. Vagy esetleg tanulj nyelvet egy másik országban. 1 év nem a világ. Van olyan, aki 30 felett kezdi az orvosit.

2015. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
szia, én most kezdek majd a SOTE-n, szerintem ne keseredj el! :) készülj ebben az 1 évben sokat, érettségizz újra, és meglátod, hogy fel fognak venni. Ugyan engem elsőre felvettek, így nem tudhatom, hogy milyen érzés, de fontos, hogy ne halogasd a dolgot, szerintem még ősszel érettségizz!Egyébként bocsi a kérdésemért, de ha jók lettek az érettségijeid, akkor hogyhogy nem kerültél be?
2015. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Nyugodtan felvételizz újra! Dokiképzőkön nulla a színvonal. Bekerülni nehéz, utána viszont a műszaki szakokat alulról se súrolja... Ott boldog-boldogtalan diplomát kap. Értéktelen büfészak... Nulla nívó.
2015. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
 :))))))
2015. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az előbbi válaszom a 3. válaszolónak szólt, még viccnek is rossz, amit mondott.
2015. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátomat sem vették fel és persze, ő is kiborult. Főleg, hogy engem felvettek. De nem szabad feladni :) Rengeteg orvost ismer a családom, akiket nem vettek fel elsőre, ma viszont pedig elismertek a szakmájukban. Úgyhogy nincs más hátra mint felállni és tovább küzdeni. Sok sikert! :)
2015. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98%

Ismerek olyat, akit harmadszori próbálkozásra vettek fel, az enyémnél alacsonyabb pontszámmal, és bár rezgett a léc, és nem is foglalkoztatta! Olyat is, aki szintén nem görcsöl rajta, és negyedjére is nekifut. Ami engem illet, összeteszem a két kezem, hogy bekerültem egy év felkészülési idővel a hátam mögött, mert látom, hogy sokaknak nehézséget okozott. A párom megpróbált rábeszélni, hogy írjak be valami olyasmit is, ahova biztosan bekerülök (gyógytorna, dietetika, pszicho), de én nem akartam B-tervet, mert ragaszkodtam az orvosihoz!

Biztosan nagyon rossz érzés, de ne keseredj el! Szerintem, amennyiben valóban ez az álmod, beszéld meg a családoddal, és szánd rá a következő évet! A felkészítőtanárnál, akihez jártam, többen voltak hasonló helyzetben, és eszükbe sem jutott feladni. Egyébként pedig, egy igen nagy példaképem (sebész), szintén másodszori nekifutásra jutott be az orvosira. Kitartást kívánok neked és fel a fejjel! :)

2015. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Saavedro ***** válasza:
100%

"Dokiképzőkön nulla a színvonal. Bekerülni nehéz, utána viszont a műszaki szakokat alulról se súrolja... Ott boldog-boldogtalan diplomát kap. Értéktelen büfészak... Nulla nívó."


Vadbarom. Trollkodni nem így kell, az igazi trollnak sosem szabad túlspiláznia.

2016. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!