Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért számít a magyar meg...

Miért számít a magyar meg esetleg a töri érettségi műszaki egyetemre való felvételiben?

Figyelt kérdés

Persze ez vonatkozhat olyan egyetemre való felvételire is ahol nem használják a matekot, csak akkor ugye matekkal.

Csak azért érdekel ez engem mert zavar hogy szerintem feleslegen kérik (így nekem feleslegen kell foglalkoznom vele) és jó lenne ha lenne egy érv hogy miért, így nem érzem feleslegesnek.



2016. jún. 2. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem azt nézik milyen pályán mész tovább, hanem kaptál egy általános képzést, aminek az célja az alapműveltség megtanítása (ilyenkor jönnek sokan hogy ez szerintük mennyire nem alap stb..). Ehhez hozzátartozik hogy tudd a magyar irodalmat és a történelem fontos eseményeit is.A matekkal a logikai készségeket tudják felmérni, egy nyelvet alapszinten mindenki meg tud tanulni hogy valahogy azon is átmenjen, meg ugye ami ment vagy ami továbbtanulásnál kell arról meg szabadon dönt. Az érettségi azt méri fel hogy ezeket az általánosabb dolgokat is tudod-e és nem "szakbarbár" képzést folytattak.
2016. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül számít. Ha jó vagy a két felvételi tárgyból, akkor duplázással 500 pont közeli eredmény is simán elérhető, és a két fő érettségidet érettségit kell jól megírnod.
2016. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dq ***** válasza:

"(így nekem feleslegen kell foglalkoznom vele)"


Nem az Iskolának tanulsz, hanem az Életnek :P

2016. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!