Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt matek szóbeli érettsé...

Az emelt matek szóbeli érettségi hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Például arra vagyok kíváncsi, hogy: hányan lesznek bent egyszerre a teremben, táblára kell-e írni, milyenek az elvárások, mennyire kell szakszerűen fogalmazni? Ha van bármilyen tapasztalatotok, vagy tuti tippetek, kérlek titeket, osszátok meg! :)

2016. jún. 2. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Mi kb 4-5-en voltunk benn egyszerre a teremben. Kihúzod a tételedet, bemondod a számát, kapsz pár lapot amivel leülsz és szépen kidolgozod. Rengeteg időd lesz, én legalább másfél órát ott ücsörögtem, mire sorra kerültem.


Mennyire kell szakszerűen fogalmazni? Hát teljesen.. Definíció, Tétel, Bizonyítás, Definíció, Tétel, Bizonyítás... A témádhoz tartozó összes definíciót és tételt ki kell tudnod mondanod pontosan, és legalább egyet, de inkább kettőt be is kell bizonyítani.

Emellett lesz egy viszonylag egyszerű, a tételedhez kapcsolódó feladat, amelyet szintén meg kell oldanod, és elmagyaráznod a megoldás menetét.

Az, hogy táblára írsz, vagy csak a papírról mondod, az szerintem teljesen lényegtelen, én a tételemet a táblánál bizonyítottam, illetve ott mondtam el a feladat megoldását is.


Mindemellett szeretik, ha belepakolsz érdekességeket a témakörödbe, ha van erre időd, alkalmazásokat, stb-t. Ha nagyon jó benyomást akarsz tenni, és van erre kapacitásod, akkor mindenképp süsd el! :)


Remélem segített ^^

2016. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami még fontos, hogy ha táblára írsz, akkor figyelj a táblaképre. Áttekinthető legyen, normális betűmérettel írj, ahol kell, magyarázd a lépéseket, stb. Lényegében mint ha tanítanál, úgy kellene elmondani, látszódjon, hogy érted, amiről beszélsz, és ne ijedj meg, ha belekérdeznek dolgokba, mert belefognak. :D Legyél higgadt és összeszedett, nem fogják leharapni a fejedet, de azért tudnod kell, hogy mit beszélsz, és mit miért csinálsz.
2016. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Nem számítottam ilyen gyorsan ennyire jó válaszra! :) Sokat segítettél!

Még arra lennék kíváncsi, mi lenne, ha kicsit humorosra vennék néhány dolgot? Szerintem tök jól lehetne vele oldani a feszültséget, egyrészt magamban, másrészt magában a szituációban, csak nem tudom, hogy beleférne-e. Szerinted?

2016. jún. 2. 22:55
 4/6 Baluba ***** válasza:
Alkalmazás bemutatása az nem opcionális, kötelező eleme a feleletnek. Ha kihygaod, pontlevonás. A humor szerintem mehet, de csak ha természetesen jön, nem erőltetve, és akkors e vidd túlzásba.
2016. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A témádhoz tartozó összes definíciót és tételt ki kell tudnod mondanod pontosan"


Hát akkor húzd ki a 9-es tételt, és hajrá! Garantálom hogy nem tudod az összeset elmondani 20 perc alatt... lehetetlenség.


Persze a legtöbb tételnél el lehet, de van egy pár aminél nem...


Inkább próbálj minél több területre kitérni

2016. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2020. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!