Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi beiratkozás, érettség...

Egyetemi beiratkozás, érettségi eredmény átjavitása, kicsit hosszú és bonyolult de válaszolnál?

Figyelt kérdés

Szóval 2.éves hallgató vagyok egyetemen.Egyik gimis osztálytársam miután végeztünk nem jött egyetemre mert rosszul sikerült az érettségije+annyira nem is érdekelte.

Ma találkoztam vele,beszélgettünk és mondta,hogy beadta a jelentkezését oda ahol én is tanulok.

Egy szakmai tárgyból csinált most egy érettségit.Az irásbeli ugye már meg volt,megnézte az eredményt és azt mondja nem lesz elég pontja a szóbelivel sem.

Nem lesz meg a minimum ponthatár.

Na én elkezdtem sajnálkozni,hogy milyen nagy kár,nagyon sajnálom stb.

Ő erre azt mondta,hogy ne sajnalkozzak.

Mikor ki kapja a tanusitványt egyszerüen átirja a %-t magasabbra....mondtam neki,hogy nem jó mert beiratkozáskor vinni kell az eredeti érettségi bizonyitványt/tanusitványt.A rajta lévő szám sor alapján megnézik,hogy eredeti-e.

Erre azt mondta,hogy nem gond nézzék csak.Azt nézik,hogy eredeti-e vagy sem.Eredeti lesz,mert tényleg érettségizik most de a százalékokat úgysem ellenörzik le minden hallgatónál egyenként és egyébként sem nézik.

Most ebben van igazság?Ennyire könnyen be lehet kerülni?


2016. jún. 5. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Tehát ha jól értem, közokirathamisítást tervez?


Csak mert ez bűncselekmény, amiért akár 3 év börtönt is kaphat. (Sőt, az előkészület is büntetendő)


Hidd el, hogy ellenőrzik, jó eséllyel a százalékot is.

Amúgy hogy akarja átírni? Nyilván fel fog tűnni, hogy át van írva.

2016. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
áthúzza tollal és átírja? á, az nagyon nem feltűnő, tényleg...
2016. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Valamilyen szinten elgondolkoztató, mert én is nagy szigorúságra készültem, és az eredeti papírjaimmal, aztán nem kértek semmit csak egy fénymásolatot.
2016. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondom a hülyének,hogy lecsukják aztán mehet a francba....

Hiába mondom,ő azt válaszolja erre,hogy csak az eredetiséget nézik a %-t nem.


Nem áthúzni akarja :D

Hanem pl.egy 6-t könnyen átírsz 8-ra..ő így gondolta.

2016. jún. 5. 00:51
 5/12 A kérdező kommentje:

3#

Hát ez az :) Én is pont ezen gondolkodtam,hogy talán még sikerül is neki...


Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat :)

2016. jún. 5. 00:52
 6/12 anonim válasza:
100%

és ha nem olyan szám jön ki amit át lehet írni? :D

de mindegy csinálja, aztán ha lebukik megy a dutyiba, akkor már soha nem lesz diplomája

2016. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megkapja az érettségi bizonyítványt, a felvi.hu-ra be kell vinni a százalékokat, annak nyoma van elektronikusan is... Továbbá nem tudom hogy megy, de valószínűnek tartom, hogy a vizsgáztató intézmény is rögzíti elektronikusan az eredményeket (gondold el, ha elveszik az érettségi bizonyítványod, mi alapján tudnának újat kiállítani..?!), és elképzelhetőnek tartom, hogy a rendszer összeveti ezeket az eredményeket, mielőtt nekiáll pontokat számolni, és kihirdeti, hogy kit hová vettek fel. De ha nem is ellenőrzi, annak örökre nyoma van, még ha valahogy meg is ússza, és neadj'isten fel is veszik... Bármikor kiderülhet, és lesittelhetik, derékba törve a tanulmányait, plussz büntetett előélettel X év után mehet majd egy szál érettségivel munkát keresni.

Ha annyira tudja, h szarul fog sikerülni, várjon még egy évet, és javítson jövőre....


Úr isten, nem bírom felfogni, hogy fordulnak meg ilyen dolgok egyes emberek fejében. Nem csak az etikátlanság, de amúgy is, nem gondolkozik az ilyen, hogy mivel játszik..??

2016. jún. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézik, felvételinél fel kell tölteni az érettségi eredményt, szkennelt képen is látszik a hamisítás. Nálunk nem tollal meg hasonlóval írták, hanem bélyegzővel, nem lehetne átírni, mert a színe nem egyezik se a kék, se a fekete tollal. Nézik a százalékot, mert azt mikor beviszik gépre felvételi pontszámításnál ellenőrzik. Utána beiratkozáskor le kell adni az eredeti érettségit TO-n, ők is átnézik, beírják az adatokat. Ha felvételibél nem is tűnik fel valami csoda folytán a TO-s néninek ott lesz a kezében az eredeti, ha látszik a csalás azonnal értesítik a dékánságot és a rendőrséget is. Okirat-hamisítás miatt felelnie kell és még az egyetemi jelentkezését is semmisnek veszik. Elég hülye ötlet, házilag átírt érettségit lazán kiszúrják. Főleg egyetemi jelentkezésnél ne ellenőriznének mindent, mikor ha elírnak egy számot már elég nehezen javítják át a ponthatárokat, úgyhogy nagyon odafigyelnek hogy minden adat stimmeljen.
2016. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Javított érettségi bizonyítvány/tanúsítvány NINCS. NEM LEHET. Ha elrontották, újat kell írni. Ennyire nem hülyék a rendszer kitalálói, hogy egy jöttment akárki túljárjon az eszükön.
2016. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam :)

Ne értsétek félre nem vagyok rosszindulatú.De azért elég furcsán esne,hogy én mindig is jól tanultam,hogy felvegyenek és itt is.Ő pedig ilyen könnyen bejutott volna az azért nem lett volna fair..

Mondani fogom neki mégyegyszer,hogy ne tegye mert baja lesz belőle.De ha mégis megteszi akkor az ő baja lesz.

Köszönöm

2016. jún. 5. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!